Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Max Kolonko bezlitosny dla PiS-u po kapitulacji przed Izraelem. „Żydzi piszą Polakom ustawy”


Polska w błyskawicznym tempie wycofuje się z ustawy o IPN. W ciągu 10 godzin ustawa przechodzi przez Sejm, Senat i trafia na biurko Prezydenta, który ją podpisuje. Jeszcze tego samego dnia premier Netanyahu „klepie Morawieckiego po plecach” za dobrze wykonane zadanie.

Do skandalicznego wycofania się, wręcz na kolanach, z ustawy o IPN odniósł się Max Kolonko. Dziennikarz przypomniał swoją wypowiedź sprzed pół roku, w której przestrzegał przed takim scenariuszem. „Żydzi piszą Polakom ustawy” – komentuje.

Polscy nieudolni rządzący doprowadzili do sytuacji, w której muszą walczyć o złą ustawę, której nigdy nie powinno być. Politycy mają płacone za to, żeby wiedzieć, że ta ustawa była wadliwa od samego początku (…) Teraz musicie bronić tej ustawy i wprowadzić ją w życie, bo inaczej Polski naród Wam patrzy na ręce, nie możecie tego odpuścić. Walczycie o polską historię wadliwą ustawą – mówił kilka miesięcy temu Kolonko.

Max Kolonko oceniał wówczas, że ustawa zostanie odbita i wróci do Sejmu. Odbędzie się debata ze środowiskami żydowskimi, a na koniec dostaniemy jakąś gładką politycznie, rozmiękczoną ustawę, która nie będzie miała nic wspólnego z tą ustawą.

Dodawał też, że zostanie to zrobione podczas jakiegoś dużego wydarzenia: nie wiem, może Polacy wejdą na K2 i ciesz się narodzie (nagranie miało miejsce w czasie, kiedy cały kraj żył narodową wyprawą na K2). Trudno nie odnieść wrażenia, że taką przykrywką mógł być mundial w Rosji, tylko ta kadra Nawałki zawiodła i już nikt się nim nie interesował.

Żydzi piszą Polakom ustawy. PiS pisał ustawę 2 lata, poddali ją w 4 miesiące. Kaczyński przegrywa z Netanyahu bitwę o ustawę o IPN – ocenia teraz Kolonko.

Zobacz też: Nie chodziło o żadną ustawę o IPN – chodzi pieniądze! Witold Gadowski o utracie suwerenności przez Polskę [VIDEO]

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com