Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

MEGA PRZEKRĘT na Mundialu! Chodzi o grupowych rywali Polaków


Dla nas Mundial już się skończył. Jednakże właśnie na światło dzienne wyszła gigantyczna afera, która może zapisać się w historii futbolu na długie lata. To sytuacja bezprecedensowa i bez wątpienia, nie tylko dla drużyn, których dotyczy, ale dla całej światowej federacji, może być brzemienna w skutkach. W meczu Japonia – Belgia sędzia może być, oględnie mówiąc, lekko stronniczy. 

W połowie czerwca ruszyły piłkarskie mistrzostwa świata  w Rosji. Rozgrywki grupowe dla wielu reprezentacji nie potoczyły się tak, jak by tego oczekiwały. Szczególnie dla Polski i Niemiec. Obie reprezentacje liczyły na coś znacznie więcej, co najmniej na wyjście z grupy. 

Ten turniej dostarcza nam wiele emocji. Dzieją się tutaj również rzeczy historyczne. Na przykład awans reprezentacji Japonii z drugiego miejsca w grupie, która wyprzedziła Senegal tylko dzięki lepszemu współczynnikowi fair play. Mówiąc krótko: wyszli z grupy, bo w fazie grupowej dostali mniej żółtych kartek. 

Co do rozstrzygnięć w grupie H nie ma już dyskusji. Odpadły zespoły Polski i Senegalu, a w 1/8 finału zagra Japonia i Kolumbia. Jednak gigantyczne kontrowersje mogą towarzyszyć spotkaniu Japonii z Belgią w 1/8 finału. W meczu Japonia – Belgia sędzia będzie mógł być lekko nieobiektywny. 

Japonia Belgia – sędzia

Dlaczego? Nie tylko dlatego, że Japończycy w meczu decydującym o wyjściu z grupy zagrali bardzo nie fair i „spuścili” Senegal, nawet nie próbując atakować bramki Polski. Azjatów urządzała bowiem skromna porażka jedną bramką. Wystarczyło nie stracić gola i nie dostać żółtej kartki, by cieszyć się z awansu do 1/8 finału. 

Okazuje się, że mecz Japonia – Belgia w 1/8 finały poprowadzą… sędziowie z Senegalu. Senegalski sędzia Malang Diedhiou poprowadzi mecz pomiędzy Japonią i Belgią w 1/8 finału Mundialu w Rosji. Jego asystentami będą również Senegalczycy – Djibril Camara i El Hadji Samba. Decyzja FIFA odbiła się szerokim echem na świecie, ponieważ reprezentacja Senegalu została wyeliminowana z mundialu właśnie przez Japończyków. A kibice wciąż wspominają żenującą postawę Japonii w ostatnim kwadransie meczu z Polską.

Podczas końcówki meczu z Polską, mając świadomość korzystnego dla nich rezultatu, piłkarze Japonii faktycznie przestali grać w piłkę. Chcieli wyłącznie utrzymać wynik 0:1, który gwarantował im awans do 1/8 finału. Kosztem Senegalu. Kibice na całym świecie obawiają się, że teraz senegalscy sędziowie mogą chcieć zemścić się na Japończykach.

Kibice, którzy za ogromne pieniądze kupili bilety i oglądali mecz na stadionie, byli wściekli i wygwizdali piłkarzy. Część osób obecnych na stadionie opuściło spotkanie przed końcem.

Artykuł MEGA PRZEKRĘT na Mundialu! Chodzi o grupowych rywali Polaków pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl