Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 16, 2018

Merkel pijana albo niespełna rozumu. „Polska po naszej stronie!”


Kanclerz Niemiec Angela Merkel ma nie lada problem. Choć od szczytu kryzysu migracyjnego mięły 3 lata, imigranci wciąż torpedują jej politykę. Ruchy uchodźców w Europie dość mocno podkopały jej status. Teraz próbuje się ratować wymyślając niestworzone historie na temat wsparcia ze strony krajów, które nie są z Niemcami po jednej stronie w sprawie imigrantów.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel wystosowała do swoich koalicjantów, CSU i SPD, list, w którym pisze o wsparciu ze strony 14 krajów Unii Europejskiej. Chodzi o poparcie udzielone nowemu konceptowi niemieckiej polityki migracyjnej, która zakłada zaostrzenie prawda, co do przekraczania granic.

W piśmie tym czytamy wręcz hurraoptymistyczną wizję kanclerz, która jest przekonana, że 14 krajów UE udzieli jej niemalże natychmiastowego i bezwzględnego wsparcia. Merkel bez wątpienia konkretnie odpłynęła w swoich wizjach. Prawda jest bowiem zgoła całkiem inna.

ZOBACZ TAKŻE: Ujawniono największą tajemnicę Niemiec! Merkel się z tego nie wytłumaczy

Imigranci stanęli jej ością w gardle

Merkel w swoim piśmie odnosi się do szczytu unijnego, który miał miejsce w dniach 28-29.06 w Brukseli. Wówczas to przedstawiła swoją nową koncepcję podejścia do migracji. Ta zakłada, że uchodźcy mieliby być zatrzymywani w tych krajach, w których się zarejestrowali po raz pierwszy. Co więcej, tworzone miałyby być specjalne obozy, w których migranci mieliby być osadzani.

Merkel przekonuje, że takie rozwiązanie poparła m.in. Polska. Kanclerz wyraźnie chciała tutaj zaznaczyć swoje „wielkie osiągnięcia”, gdyż przekonać kraj, który migrantom był przeciwny to w końcu „nie lada wyczyn”. Tyle tylko, że takie słowa wsparcia ze strony Polski nie padły. Plan Merkel zakłada odciążenie Niemiec od nadmiaru imigrantów. Cały szkopuł w osadzaniu migrantów tam, gdzie się zarejestrują,  co znaczy, że kraje znajdujące się na granicach UE będą przyjmowały ich więcej.

Nie ma na to jednak zgody polskiego rządu, dlatego też Merkel najzwyczajniej w świecie konkretnie odleciała w swoim liście. Swoim działaniem tylko jeszcze bardziej poniżyła się na arenie międzynarodowej i w oczach Polaków i innych nacji Unii Europejskiej.

źródło: interia.pl

Artykuł Merkel pijana albo niespełna rozumu. „Polska po naszej stronie!” pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl