Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 18, 2018

MIĘDZYNARODOWA AFERA! Dziennikarz TVN zatrzymany przez policję


O dziennikarzu TVN zrobiło się głośno na całym świecie. Dokonał poważnego naruszenia prawa w związku z czym został zatrzymany przez policję. Gwiazdor przeszkodził w akcji ratunkowej, która miała miejsce w Tajlandii.

Wojciech Bojanowski został wysłany przez telewizję TVN do relacjonowania wydarzeń związanych z działaniami zmierzającymi do uratowania uwięzionych w jaskini chłopców. Okazało się, że dziennikarz mocno się zagalopował. Sterując bowiem zdalnie, latał dronem nad lądowiskiem w sytuacji, w której do lądowania podchodził śmigłowiec niosący ratunek.

Dziennikarz TVN wywołał aferę na cały świat

Działania ratunkowe przeprowadzane w jaskini w Tajlandii to hit informacyjny na całym świecie. Gdy akcja zakończyła się powodzeniem aferę na skalę światową wywołał dziennikarz TVN. Teraz wszyscy mówią o jego “brawurowej akcji” z dronem w roli głównej. Bojanowskiemu jest jednak z pewnością nie do śmiechu. Tajska policja nie jest skora do żartów. Mężczyzna teraz będzie musiał się gęsto tłumaczyć.

Paradoks całej sytuacji polega na tym, że korespondent TVN miał relacjonować akcję ratowania uwięzionych w jaskini nastolatków, tymczasem teraz sam został zamknięty i nie wiadomo kiedy odzyska wolność.

TVN pośmiewiskiem w internecie

Aferzysta wysłany do Tajlandii przez telewizję z siedzibą przy ulicy Wiertniczej stał się obiektem drwin polskich internautów, którzy dworują sobie z dziennikarza wytykając mu, że zachował się jakby był ponad prawem.

– Myślał, że jak w Polsce TVN-owi wszystko wolno. Nie polski TVN -to niech unijne zuchy go teraz ratują. Wszędzie głoszą, że w Polsce brak demokracji i na każdym kroku zakazy i nakazy – niech zobaczą jak jest na Świecie i porównają z tym jak jest u Nas i ogłoszą w Unii – napisał internauta.

– była zamknięta przestrzeń powietrzna nad miejscem akcji, dostęp tylko tylko dla śmigłowców ratowniczych i wszystkich służb biorących w akcji, jak ktoś myśli że prawo do informacji pozwala nie przestrzegać innego prawa musi za to zapłacić – dodał kolejny.

– Jak ma licencję a nie wystąpił o zgodę na loty to nie niedobrze bo miał wystąpić o zgodę na loty i przestrzegać procedur . Prawo należy przestrzegać . Wiem Polacy zaraz zakrzyczą że taka akcja że to tylko dron – argumentuje inny użytkownik sieci.

Artykuł MIĘDZYNARODOWA AFERA! Dziennikarz TVN zatrzymany przez policję pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl