Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Wrzesień 25, 2018

Morawiecki w PE: Polska wspiera rozwój krajów z których przybywają uchodźcy


Premier Mateusz Morawiecki oświadczył w Parlamencie Europejskim, że Polska wspiera rozwój krajów, z których do Europy przybywają tzw. uchodźcy.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że trzeba jak najbardziej pomagać migrantom, uchodźcom w krajach pochodzenia. Nie wiem, czy wiecie, że Polska czterokrotnie więcej wkłada do funduszy, niż waga nasza w PKB Unii (…). Ale zadeklaruję więcej. Jesteśmy gotowi podwoić to wsparcie dla krajów za granicą, jeśli będzie podobny wkład innych krajów członkowskich” – mówił Morawiecki do europosłów podczas debaty w Parlamencie Europejskim poświęconej przyszłości Unii Europejskiej.

Zdaniem szefa polskiego rządu, do Europy docierają imigranci najbardziej wykształceni i przedsiębiorczy. Przekonywał europarlamentarzystów, by zwrócili uwagę „mówiąc o migracji, o przyjmowaniu uchodźców, że my w ten sposób osłabiamy niektóre państwa afrykańskie, czy z Bliskiego Wschodu”.

„Wyjeżdżają stamtąd często najzdolniejsi, najbardziej przedsiębiorczy ludzie, a więc wchłaniając ich do Europy, my osłabiamy również jednocześnie zdolności do reformowania gospodarek tamtych krajów, a przecież tego nie chcemy” – powiedział Morawiecki.

„Polska jak najbardziej wspiera rozwój tych krajów tam na miejscu” – podkreślił premier.

źródło: PAP

Artykuł Morawiecki w PE: Polska wspiera rozwój krajów z których przybywają uchodźcy pochodzi z serwisu NDIE.PL.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od ndie.pl