Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Najmniejszy pies na świecie sklonowany 49 razy! Naukowcy chcą się dowiedzieć, dlaczego jest tak mały


Najmniejszy pies na świecie został sklonowany aż 49 razy, co sprawia że jest rekordzistą. Kolejne próby klonowania miały pomóc naukowcom odpowiedzieć na pytanie, dlaczego pies jest tak małych rozmiarów.

Naukowcy 49 razy sklonowali maleńkiego psa Chihuahua, który znany jest jako „Miracle Milly”. Sześcioletni pies został sklonowany, by ustalić dlaczego jest tak małych rozmiarów.

Kiedy „Miracle Milly” urodziła się sześć lat temu, naukowcy mówili, że pies jest zbyt mały i nie przeżyje. Stało się jednak inaczej, a obecnie pies mieszka u rodziny z Florydy.

W 2012 roku „Miracle Milly” trafiła do Księgi Rekordów Guinessa, jako najmniejszy żyjący pies. Naukowcy z Biotech Research Foundation w Seulu w Korei postanowili sklonować psa, by sprawdzić dlaczego jest tak mały.

Pierwszy klon powstał w sierpniu ubiegłego roku, do tej pory z rodziną Semlerów na Florydzie. „Miracle Milly jest wpisana do Księgi Rekordów Guinessa, jako najmniejszy pies. Teraz jest także psem z największą liczbą klonów” – podaje „Daily Mail”.

Zobacz także: Samiec alfa i francuski piesek. Trump w swoim stylu zawstydził Macrona na oczach całego świata [VIDEO]

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com