Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 23, 2018

Najtwardsi wyborcy masowo odwracają się od PiS-u po kapitulacji przed Żydami. „Czy Wy już kompletnie straciliście rozum?”


„Katastrofa”, „Farsa”, „Zrzeczenie się suwerenności” – takie komentarze można przeczytać pod tweetem Michała Dworczyka, który ogłosił konferencję Moawieckiego i Netanjahu, którzy mają ogłosić wspólne stanowisko, po wycofaniu się przez Polskę z nowelizacji ustawy o IPN.

Przypomnijmy, że jeszcze dziś rano Mateusz Morawiecki złożył wniosek o zmianę w ustawie o IPN i wycofanie się z przepisów karnych. Później Sejm, uniemożliwiając debatę, przeprowadził w błyskawicznym tempie trzy głosowania, a popołudniu Morawiecki tłumaczy się w Senacie.

Tu jednak też musi się uwijać, bo już o 18 ma odbyć się wspólna konferencja premierów Polski i Izraela. Tzn. Morawiecki będzie przemawiał w Warszawie, a Netanjahu w Tel-Awiwie. Premierzy mają przedstawić „wspólne stanowisko”.

Pod Tweetem Michała Dworczyka z KPRM wyborcy PiS-u, nawet Ci najtwardsi, bardzo krytycznie oceniają decyzję partii i zapowiadają, że więcej nie zagłosują na rządzące obecnie ugrupowanie.

Jeden z komentujących podkreśla, że jest to odebrane jako wywieszenie przez Polskę białej flagi:

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com