Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 16, 2018

Nawałka szykuje rewolucje w składzie. Polacy muszą wygrać z Japonią, żeby nie być najgorszymi w historii


Dzisiaj reprezentacja Polski w meczu z Japonią oficjalnie żegna się z mundialem. To dla biało-czerwonych ostatnia szansa, żeby dać namiastkę radości kibicom, którzy na tych mistrzostwach nie mogli cieszyć się nawet z jednej bramki, bo ta strzelona z Senegalem przy stanie 0:2, przy fatalnej grze żadnego optymizmu nie wniosła. 

Przed wyjazdem do Rosji w Polsce panował spory optymizm. Niewielu spodziewało się starego schematu trzech meczów: otwarcia, o wszystko i o honor. Niestety życie okazało się brutalne, a historia się powtórzyła. Po dotkliwych porażkach z Senegalem (1:2) i Kolumbią (0:3), przyszedł czas na ostatnie starcie. Spisywani na straty Japończycy ostatecznie walczą o awans, a w dwóch poprzednich spotkaniach pokazali, że potrafią być bardzo groźni.

Jeśli przegramy dzisiaj z Azjatami, reprezentacja Adama Nawałki okaże się najsłabszą polską ekipą w historii, która zagrała na MŚ. To nie jest łatwy moment dla nas jako drużyny. Mieliśmy marzenia, ale boisko to zweryfikowało. Każdy dobrze wie, ile zainwestował, aby być tutaj – mówił Jakub Błaszczykowski.

Dla kilku doświadczonych zawodników może to być nie tylko ostatni mecz na mistrzostwach, ale też ostatnie chwile w kadrze. Swoje odejście po mundialu jeszcze przed turniejem zapowiedział Łukasz Piszczek, nie wiadomo co z Kamilem Glikiem i Jakubem Błaszczykowskim.

Wiele wskazuje na to, że między słupkami tym razem stanie Łukasz Fabiański. W obronie współpracować będą Kamil Glik i Jan Bednarek. W pomocy na mistrzostwach zadebiutuje Rafał Kurzawa, wróci też Kamil Grosicki.

Przewidywanie składy:

Japonia: Kawashima – H. Sakai, Yoshida, Shoji, Nagatomo – Hasebe, Shibasaki – Okazaki, Kagawa, Inui – Osako.

Polska: Fabiański – Piszczek, Glik, Bednarek, Rybus – Góralski, Krychowiak – Grosicki, Zieliński, Kurzawa – Lewandowski.

Zobacz: Żydom ciągle mało. PiS na kolanach, a Izrael chce więcej. „Nierozwiązana kwestia odpowiedzialności Polaków za prześladowanie i mordowanie Żydów”

Źródło: wolnosc24.pl, „Przegląd Sportowy”

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com