Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

16 lipca 2019

Nie będzie skargi do polskiego rządu na islamofobię


image_pdfimage_print

Sejmowa Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych odrzuciła projekt dezyderatu do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie negatywnych postaw wobec muzułmanów.

Projekt wynikał z inicjatywy środowisk związanych z Ligą Muzułmańską w RP (LM) należącej do islamistycznego ruchu Bractwa Muzułmańskiego. Komisja jednak po wysłuchaniu dyrektora Departamentu Analiz i Polityki Migracyjnej MSWiA Adama Knycha nie znalazła podstaw do szczególnego wyróżniania przestępstw wobec muzułmanów i projekt przepadł przy 6 głosach za i 6 głosach przeciw. W roku 2017 122 postępowań w sprawie nienawiści z 886 dotyczyły muzułmanów, z czego 35% to tzw. hejt w internecie. Jest więc lepiej niż w latach poprzednich, gdzie liczby przestępstw wobec muzułmanów wynosiły 158 rok temu i 177 dwa lata temu.

Przewodniczący Rady Naczelnej LM Imam Youssef Chadid twierdził, że nie wychodziłby z sądu gdyby musiał zgłaszać wszystkie takie sprawy. Nie pierwszy to raz jak środowiska budujące kapitał na walce z tzw. „islamofobią” zawyżają dane. Ubiegłoroczny raport przygotowany przez pracownicę ośrodka kultury należącego do LM na zlecenie Turcji zawyżał dane mówiąc o 664 przestępstwach z nienawiści do muzułmanów w ciągu 10 miesięcy 2017 roku. Powoływał się przy tym na MSWiA, co jest co najmniej 6-krotnym zawyżeniem danych oficjalnych. (j)

źródło: Gazeta Prawna

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od euroislam.pl