Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 20, 2018

Nie ma cwaniaka na Polaka! Prosty sposób na obejście nocnego zakazu handlu alkoholem


Po raz kolejny polscy przedsiębiorcy obchodzą głupie odgórne zakazy. Pomimo wprowadzenia przez rząd możliwości wprowadzania przez samorządy nocnego zakazu handlu alkoholem, przedsiębiorcy z Mielna znaleźli na to sposób. Po godzinie 23.00 sklepy wystawiają na zewnątrz stoliki i stają się „lokalami gastronomicznymi”, które mogą legalnie sprzedawać alkohol!

Jak podaje portal money.pl zakaz obowiązuje w Mielnie od dnia 29 czerwca. Pomiędzy godz. 23 a 6 rano w sklepach nie wolno sprzedawać alkoholu.

Sklepy monopolowe, poza kilkoma sieciowymi jak Żabka czy Biedronka, starają radzić sobie z zakazem. Po godz. 23.00 wystawiają na zewnątrz stoliki i stają się „lokalami gastronomicznymi”. A w takich alkohol można serwować przez całą dobę. Jest tylko małe „utrudnienie”.

-„Prosimy o spożywanie alkoholu na miejscu, jesteśmy lokalem gastronomicznym” – informuje tabliczka na jednym ze sklepów przy promenadzie.

Po 23.00 kasjer informuje każdego klienta, że musi mu otworzyć kupiony napój, bo inaczej nie będzie mógł go sprzedać. I tym sposobem głupi zakaz stał się martwy. Polak potrafi.

Nczas.com/ Money.pl

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com