Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Nie tylko Roswell. Polska też świętuje Światowy Dzień UFO


Światowy Dzień UFO nie bez powodu przypada akurat na 2. lipca. To właśnie tego dnia 1947 roku, czyli dokładnie 71 lat temu miejsce miało najsłynniejsze wydarzenie z UFO w tle. To właśnie wówczas rozbić się miał pod Roswell statek obcych. Mimo początkowego zamieszania i słów o kosmitach, sprawę szybko odwrócono do góry nogami, mówiąc o balonie meteorologicznym. Jak było naprawdę pewnie nigdy się nie dowiemy. Na pamiątkę tego dnia co roku obchodzony jest Światowy Dzień UFO. Jednak nie tylko Amerykanie maja co celebrować.

Jak mówi Arkadiusz Miazga, ufolog, Światowy Dzień UFO w Polsce nie jest tak hucznie obchodzony jak w USA. Upamiętnienie wydarzeń z Roswell nie jest w polskim zwyczaju zakorzenione w takim stopniu, jak za oceanem.

– Święto obchodzone jest w szczególnie w Stanach Zjednoczonych, bo w końcu to tam miała miejsce katastrofa. Odbywają się z tej okazji różne imprezy czy festyny, bo w tamtejszej kulturze jest to zakorzenione dużo bardziej niż w naszej – podkreśla Miazga.

Nie ma jednak wątpliwości, że Światowy Dzień UFO 2018 mogą obchodzić także Polacy. Także w naszym kraju miał miejsce szereg domniemanych spotkań z przybyszami z kosmosu. O wielu z nich z pewnością przeciętny Polak nawet nie wie.

ZOBACZ TAKŻE: Lewandowski załamany. Właśnie się dowiedział, że jego marzenia legły w gruzach

Światowy Dzień UFO 2018 w Polsce

Polacy także mogą pochwalić się szeregiem historii z UFO i kosmitami, często nawet bardziej zaskakujących niż ta z Roswell. Bodaj najsłynniejszą jest ta z Emilcina z 1978 roku. To właśnie wtedy 10 maja Jan Wolski miał spotkać dwie niskie, zielonkawe istoty, które, według relacji Wolskiego, przeprowadziły na nim badania.

Innym, wcześniejszym incydentem, który jednak nie zakończył się spotkaniem 3. stopnia były wydarzenia z Gdyni z 1959 roku. 21 stycznia o 6:00 rano w Gdańskim porcie doszło do niesamowitego zdarzenia. Obiekt w kształcie spodka runął do wody z nieba. Szybka akcja SB doprowadziła do wyciągnięcia z wody pojemnika z tajemniczą substancją w środku. Nie wiadomo, co stało się z resztą nietypowego pojazdu. Przez kolejne dni do lokalnych gazet dzwonili przerażeni ludzie mówiąc o dziwnych obiektach latających nad miastem.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje legendarny aktor „M jak Miłość”, „Złotopolskich”, „Usta Usta”, „Niani” i innych

Z kolei z Czaplinka z 1947 roku pochodzi pierwsze polskie zdjęcie niezidentyfikowanego obiektu latającego i jedno z takich zdjęć na świecie. Co ciekawe, miejscowość ta do dziś jest nawiedzana przez dziwne unoszące się nad ziemią pojazdy, których pochodzenia po dziś dzień nie ustalono. W internecie można znaleźć masę nagrań i zdjęć tych UFO.

Z kolei z Wylatowa, wsi na zachodzie woj. kujawsko-pomorskiego, pochodzą najsłynniejsze w Polsce piktogramy w zbożu. Kręgi pojawiały się tam regularnie w latach 2000-2005, ale do dzisiaj co jakiś czas można natrafić na kolejne znaleziska. Dotąd nie dowiedziono, by nietypowe formacje w zbożu były dziełem ludzkiej ręki.

Jak widać więc, także Polacy mają powody, by świętować Światowy Dzień UFO. W naszym kraju także bowiem nie brakuje tajemniczych wydarzeń i zjawisk związanych z tym fenomenem. Czy jednak istnieje cywilizacja pozaziemska? Na to pytanie każdy odpowiedzieć powinien sobie sam.

źródło: natemat.pl

Artykuł Nie tylko Roswell. Polska też świętuje Światowy Dzień UFO pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl