Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 19, 2018

Nie żyje legendarny aktor „M jak Miłość”, „Złotopolskich”, „Usta Usta”, „Niani” i innych


Najsmutniejsza informacja obiega media. Nie żyje legendarny polski aktor, wokalista oraz kompozytor. Artysta znany jest głównie z występów w kultowych produkcjach TVP.

Gwiazda uwielbianych przez Polaków seriali zmarła w wieku 68 lat. Aktor był wszechstronnie utalentowany. Miał wykształcenie teatralne, ukończył bowiem Warszawską Wyższą Szkołę Teatralną.

Wspaniała kariera

Połączenie talentu oraz fachowej wiedzy i umiejętności, które zdobył podczas edukacji na uczelni sprawiło, iż zrobił fantastyczną karierę aktorską. Wystąpił w wielu filmach oraz serialach telewizyjnych.

Polacy pokochali go dzięki udziałowi w takich kultowych serialach jak „Złotopolscy”, którzy byli jedną z najbardziej „polskich” telenowel. Choć wielu Polaków nie przyznawało się do oglądania tej produkcji twierdząc, że jest „zaściankowa”, to znał ją każdy. Dość napisać, że wypromowała ona taką aktorkę jak Anna Przybylska, która przecież stała się jedną z największych gwiazd polskiego showbiznesu.

Inne seriale, w których zagrał artysta to między innymi: „Niania”, „Czas honoru”, „M jak miłość”, „Przyjaciółki”, czy „Samo Życie”.

Andrzej Brzeski nie żyje

Niestety Andrzej Brzeski nie żyje. Żegnamy wybitną postać, zasłużoną dla polskiej kultury. Artysta słynął nie tylko z występów telewizyjnych. Był także kompozytorem. Napisał również wiele piosenek, które śpiewały takie słynne artystki jak na przykład Maryla Rodowicz.

– Z ogromnym żalem informuję, że 29 czerwca 2018 r. w wyniku choroby nowotworowej zmarł ANDRZEJ BRZESKI, jeden z wybitnych polskich poetów piosenki, związany z festiwalem OPPA od jego powstania. Uprzejmie proszę o udostępnianie tej smutnej wiadomości. O dacie i miejscu pogrzebu zawiadomię niebawem – tę przykrą informację podał poeta Piotr Bakal za pośrednictwem Facebooka.

WARSZAWA 31.08.2004 r. Dolina Szwajcarska.
Koncert „Piosenko Powstań”. Koncert nawiązuje do I i II Przegladu Piosenki Prawdziwej w Hali Olivii w 1981 roku i Operze Leśnej 2001 r.
Na zdjęciu Andrzej Brzeski.
PAP Andrzej Rybczyński
ar/bp

Wiadomość ta sprawiła, że mnóstwo fanów aktora pogrążyło się w żałobie. Redakcja portalu Newsweb.pl również przyłącza się do szczerych kondolencji.

Artykuł Nie żyje legendarny aktor „M jak Miłość”, „Złotopolskich”, „Usta Usta”, „Niani” i innych pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl