Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 23, 2018

Niebezpieczne związki Mariusza Kamińskiego. Co ukrywa szef służb specjalnych?


Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego miała prowadzić śledztwo dotyczące kontaktów Mariusza Kamińskiego, obecnego szefa polskich służb specjalnych, z szefem rosyjskiego ministerstwa sprawa wewnętrznego. Sprawa została jednak zamieciona pod dywan – informuje portal specsluzby.pl

Całą historię opisuje Grzegorz Jakubowski, autor między innymi „Najwyższego Czasu!”, który cofa się do roku 2006, kiedy Kamiński po raz pierwszy musiał złożyć ankietę bezpieczeństwa, aby uzyskać dostęp do spraw tajnych.

Wówczas do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego trafiają informacje, że Kamiński utrzymywał kontakty z kobietą, która przybyła do Polski z Rosji w latach 90. „To osoba dość dobrze znana, udziela się i pomaga innym przybyszom ze wschodu, którzy tak jak ona zdecydowali się przyjechać do Polski” – informuje portal specsluzby.pl.

Czytaj także: Służby i razwiedki się chwalą: CBŚ rozbiło gang narkotykowy, a CBA przy współpracy z Kontrwywiadem Wojskowym złapało łapówkarzy

Według informacji ABW mąż kobiety, z którym Kamiński również miał kontakty, jest były oficerem (wysokiego stopnia) rosyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych. Według informacji portalu specsluzby.pl sprawa została jednak zamieciona pod dywan, o czym świadczy późniejsze przyznanie certyfikatu bezpieczeństwa Kamińskiemu.

Do sprawy wraca teraz Grzegorz Jakubowski, który przeprowadził własne śledztwo i dotarł do ww. osób, z którymi kontakty miał utrzymywać Kamiński. „Przed przyjazdem do Polski pani A pracowała w rosyjskim ministerstwie transportu. Wyznała, że poznała Kamińskiego ok. 1996 roku, na jednym ze spotkań w centrum czeczeńskim” – czytamy na portalu specsluzby.pl

„Kamińskiego poznał również jej mąż. Pan A przyznał, iż faktycznie jest oficerem w stopniu pułkownika (w stanie spoczynku). Wyjaśnił, że istotnie pracował w rosyjskim MSW” – pisze dalej Jakubowski. Pułkownik zapewnia, że od wyjazdu z Rosji w latach 90., nie utrzymuje kontaktów z przedstawicielami rosyjskich władz.

Jakubowski przypomina, że Kamiński starał się o uzyskanie certyfikatu już w latach 90., wówczas chciał pracować w Urzędzie Ochrony Państwa. To jednak się nie udało, więc skupił się na karierze politycznej. Certyfikat Bezpieczeństwa udało mu się uzyskać dopiero w 2006 roku, kiedy miał już wpływy polityczne i był desygnowany na szefa służb specjalnych.

Warto przeczytać: Wojtunik przegrał z Kamińskim i ABW. Sąd nie był łaskawy dla byłego szefa CBA

Źródło: specsluzby.pl

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com