Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Wrzesień 23, 2018

Niemcy: Wydawnictwo wstrzymuje druk książki za zbyt radykalną krytykę islamu


Książka „Wrogie przejęcie – jak islam hamuje postęp i zagraża społeczeństwu” autorstwa Thilo Sarrazina, miała zostać wydana przez wydawnictwo Random House, jednak w ostatniej chwili wstrzymuje się i nie chce wydrukować książki.

Poprawność polityczna w Niemczech ma się coraz lepiej, do debaty na temat islamu nie jest dopuszczany krytyczny głos, już nawet wydawnictwa mają obawy z drukowaniem książek, które przedstawiają islam w niezbyt dobrym świetle.

Thilo Sarrazin zawarł w listopadzie 2016 roku umowę z wydawnictwem Random House na wydanie swej następnej książki. W maju wydawnictwo postanowiło wycofać się z umowy i nie wydać książki. Według niemieckiej gazety „Bild” w środowisku wydawców panują obawy, że książka może podburzać siły wrogie islamowi.

Sprawa trafiła do sądu w Monachium. Random House przyznało, że nie chcieli wydać książki, ale podkreślił, że nie mieli na celu „zatrzymać” lub opóźnić wydania książki. Tłumaczyli w sądzie, że autor może zwrócić się do dowolnie innego wydawnictwa.

Nowa książka miała się ukazać w sierpniu tego roku. W obliczu takiego konfliktu, nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Materiał chroniony prawem autorskim. Kopiowanie treści bez pisemnej zgody wydawcy zabronione.

Artykuł Niemcy: Wydawnictwo wstrzymuje druk książki za zbyt radykalną krytykę islamu pochodzi z serwisu NDIE.PL.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od ndie.pl