Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Niewiarygodne! Władze Izraela protestują przeciw publikacji deklaracji swojego premiera w żydowskiej prasie


Władze Izraela oficjalnie protestują przeciwko kampanii prowadzonej przez polski rząd w izraelskich mediach – podaje stacja informacyjna Chanel 10.

Sprawa dotyczy deklaracji premierów: Morawieckiego i Netanjahu, która została oficjalnie ogłoszona.

Czytaj też: Żydzi niezadowoleni z deklaracji premierów. Ciągle im mało

Ta deklaracja została na zlecenie polskiego rządu opublikowana w formie płatnego ogłoszenia w izraelskich gazetach.

Nie tylko zresztą w izraelskich gazetach. W środę ogłoszenie z pełnym tekstem deklaracji opublikowano na łamach największych europejskich gazet: „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, „Die Welt”, „Le Figaro”, „Le Monde”, a także „The Daily Telegraph” i hiszpańskiego „ABC”.

Czytaj też: Tak Jad Waszem pluje Polsce w twarz. „Byli Polakami i katolikami i kolaborowali z niemieckim okupantem.” Fragmenty oświadczenia

Tekst deklaracji został uzgodniony w języku angielskim. Do tłumaczenia na hebrajski zastrzeżenia ma rząd izraelski, który uważa, że taka publikacja stanowi naruszenie porozumienia między stronami.

To kuriozalne oświadczenie. Wydaje się, że głównym powodem jest to, że deklaracja, która została niechętnie przyjęta w Izraelu i jest kwestionowana nawet przez koalicjanta premiera Netanjahu i nie przynosi popularności premierowi. Pewnie wolałby, żeby izraelscy wyborcy w ogóle o nie nie słyszeli. Dlatego izraelski rząd protestuje i straszy nas nowym konfliktem.

Źródło: Gazeta.pl

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com