Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 15, 2018

No i się doigrał! Są decyzje władz UE ws. Junckera


O tym, co stało się na szczycie NATO w Brukseli w czwartek, mówi już cały świat. Jean-Claude Juncker, szef Komisji Europejskiej całkowicie się zbłaźnił wychodząc napity jak bela na spotkanie z najważniejszymi politykami Paktu Północnoatlantyckiego. Jego zachowanie wzbudziło ogromne kontrowersje. Wygląda na to, że się doigrał.

Juncker słaniał się na nogach, a przy tym wszystkim cieszył, jak głupi. Widać było także rumieńce na twarzy szefa Komisji Europejskiej. Do tego część polityków biorąca udział w szczycie odeszła od Jean-Claude Junckera wyraźnie zażenowana. Tego prowadzili pod ręce portugalski prezydent Marcelo Rebelo de Sousa, ukraiński Petro Poroszenko czy premier Holandii, Mark Rutte.

Nikt nie ma chyba wątpliwości, że Jean-Claude Juncker był nawalony jak Messerschmitt. Próbuje go bronić jednak Komisja Europejska, która informuje, że jej przewodniczący miał bolesny atak… rwy kulszowej. Piękne wytłumaczenie, tym bardziej, że później Juncker już całkowicie nie był zdolny do chodu, a trzeba było go wozić wyraźnie rozweselonego wózkiem inwalidzkim.

ZOBACZ TAKŻE: Bezczelne słowa prezydenta Ukrainy. Andrzej Duda zmiażdżył go jedną wypowiedzią

Jean-Claude Juncker pośmiewiskiem Europy i świata

O pijaństwie szefa Komisji Europejskiej wiadomo nie od dziś. W 2014 roku powiedział o nim głośno, za co później przepraszał, Jeroen Dijsselbloem, holenderski polityk. Jak oświadczył, Jean-Claude Juncker podczas spotkań dużo pije i pali.

Potwierdzał te słowa później w 2016 roku dziennikarz francuskiej gazety “Liberation”. Ten przeprowadzał wywiad z Junckerem, który tłumaczył, że nie ma skłonności do alkoholu. Najlepsze jest to, że mówiąc te słowa, pił już czwarty kieliszek szampana z rzędu.

– Osobiście nie wątpię, że Juncker może mieć jakieś schorzenia. Ale jego skłonności do butelki są tutaj dobrze znane wszystkim. Niestety, Komisja woli ignorować problem – mówi polityk z Brukseli, który chce pozostać anonimowy.

ZOBACZ TAKŻE: Co za wstyd! “Prezydent UE” nawalony jak świnia na szczycie NATO

Jean-Claude Juncker poleci na bruk?

O tym, by wymienić kłopotliwego szefa Komisji Europejskiej mówi się nie od dziś. Jego skłonności alkoholowe są kompromitujące i cały czas narażają władze Unii na śmieszność. Pewni wywalenia Junckera z władz unijnych jest wielu dziennikarzy i polityków. Jak słusznie stwierdził Bruno Macaes, były już portugalski minister od spraw europejskich, Juncker podejmuje decyzje dotyczące milionów ludzi, nie może chodzić pijany czy chory.

– To jest nie do przyjęcia. Czy chodzi o problemy zdrowotne, czy nie, on podejmuje decyzje w imieniu milionów ludzi. Zarząd firmy nie zaakceptował by czegoś takiego od swojego prezesa. Żądałby wyjaśnień – mówi Portugalczyk.

Co na to Komisja Europejska? Organ odmawia wyjaśnień w sprawie. Potwierdza jedynie, że Jean-Claude Juncker nie zostanie zwolniony ze swojego stanowiska. Nieoficjalnie wiadomo bowiem, że odejście Junckera doprowadziłoby do niemałego wstrząsu w UE i doszłoby do wyboru całego składu Komisji Europejskiej od nowa. Tak bowiem są ze sobą mocno powiązane instytucje wspólnoty.

źródło: wp.pl

Artykuł No i się doigrał! Są decyzje władz UE ws. Junckera pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl