Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 23, 2018

Odtajniono raport. Armia brytyjska była zainteresowana przechwytywaniem technologii UFO!


Brytyjscy szpiedzy planowali zdobyć latający spodek i wykorzystać technologię do budowy superbroni – wynika z odtajnionych dokumentów. Nawet po „zimnej wojnie” pojawiły się obawy, że Związek Radziecki lub Chiny mogły wejść w posiadanie pojazdu należącego do UFO i zgłębić tajniki technologii rodem z innej galaktyki. Wyspiarze obawiali się, że potencjalni rywale mogą stworzyć superszybkie samoloty, niewykrywalne przez radary.

Szefowie służb wywiadowczych nalegali, aby rząd skrupulatnie obserwował postęp produkcji samolotów i zwracał szczególną uwagę czy systemy wykorzystane przy ich produkcji. Mieli zwracać szczególną uwagę czy rosyjskie i chińskie konstrukcje nie odbiegają od ówczesnych możliwości technologicznych.

Dokumentacja, uzyskana przez brytyjskiego eksperta, dr Davida Clarke’a, ujawnia, że ​​rząd prowadził dwa stanowiska ws. UFO. Publiczne zostało stworzone tylko po to, by zbierać raporty z obserwacji.

Prawdziwą pracę w tym temacie wykonali eksperci z Defence Intelligence. Przez pół wieku szefowie szpiegów przeglądali raporty, przekonani, że zajmują się materią stanowiącą poważne zagrożenie dla Wielkiej Brytanii. Ale do 1997 r. służby bezpieczeństwa badające „pliki X – takie jak uprowadzenia przez obcych”, zostały określone jako „oderwanie od głównych obowiązków”.

Dokonano przeglądu, aby potwierdzić, że stanowisko powinno zostać zamknięte. Przygotowane dossier ujawnia, że ​​RAF były „szczególnie zainteresowane nowymi technologiami, które mogą być użyteczne w ich programach”. „Napęd i wszelkie nowe technologie elektromagnetyczne są szczególnie interesujące” – dodano w poufnej notatce.

Z raportu dowódcy sił powietrznych wynika, że Kreml mógł mieć w swoim zasięgu UFO. „Monitorować wszystkie raporty na wypadek, gdyby w przyszłości nieznane zjawiska były wykorzystywane przez inne państwa” – napisał.

Szczególną uwagę należało zwrócić na każdy samolot zachowujący się jak UFO. Tutaj podano charakterystyczne oznaki takie jak: „duże prędkości, zdolność do ostrych manewrów czy stacjonarnego lotu” – dodał.

Raport Obrony Powietrznej jest częścią trzech plików liczących w sumie ponad 1000 stron. Ale na początku tego roku kompletny zbiór zredagowanych kopii został wysłany do doktora Clarke’a przed ich wydaniem do Archiwum Narodowego, które jest nieuchronne.

„Rząd desperacko próbuje opóźnić wydanie tajnych i bardzo wrażliwych dokumentów przez ponad dekadę” – powiedział dr Clarke.

„Mimo że zostały one częściowo ocenzurowane, nie mogą ukrywać faktu, że armia brytyjska była zainteresowana przechwytywaniem technologii UFO” – dodał.

Zobacz: „Forteca Europa” ma walczyć z multi-kulti. AfD planuje sojusz z Włochami, Węgrami i Austrią

Źródło: „Daily Express”

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com