Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Oficjalnie: Lech Wałęsa BYŁ TW Bolkiem. Oto dowody!


Wątpliwości, co do przeszłości byłego prezydenta Polski to długi temat. Przez lata próbowano udowodnić lub zaprzeczyć, że Lech Wałęsa to TW Bolek. W końcu mamy potwierdzenie. Sprawę dotyczącą podrobienia podpisów Wałęsy umorzyło IPN.

Wszystko przesądzone – Instytut Pamięci Narodowej umorzył śledztwo dotyczące sfałszowania podpisów Lecha Wałęsy w aktach Służb Bezpieczeństwa. Mowa o teczkach z lat 1970-1974 opisujących stosunek pracy i personalia osoby pod pseudonimem TW Bolek.

Jak podało IPN 53 dokumenty znajdujące się w teczkach są autentyczne. Mowa o przede wszystkim o zobowiązaniu do współpracy, doniesieniach oraz pokwitowaniach odbioru pieniędzy. Eksperci Instytutu podali jednak do wiadomości, że 6 dokumentów z teczki podpisanej TW “Bolek” to fałszywki. Z kolei dwa kolejne pisma z teczki pracy to również dokumenty podrobione.

Choć na dokumentach wyraźnie widniały podpisy Lecha Wałęsy, ten wszystkiemu zaprzeczał. Słynny elektryk wielokrotnie zmieniał swoje zeznania, plątał się w nich, przeinaczał fakty, które przedstawiał wcześniej. W końcu jednak jego pełnomocnicy wystąpili ze sprawą do sądu.

Chcieli oficjalnego potwierdzenia, czy podpisy na dokumentach TW Bolka są autentyczne i należą do Wałęsy. Nie interesowało ich, że wcześniej Instytut Ekspertyz Sądowych z Krakowa potwierdził autentyczność podpisów na zobowiązaniu współpracy. W maju 2017 przedstawili opinię kryminalistyczną, która miała podważać ustalenia Instytutu im. Jana Sehna.

ZOBACZ TAKŻE: Pyton zaatakował! Pożarł kobietę, mamy WIDEO z rozcinania bestii

IPN nie ma wątpliwości: Lech Wałęsa to TW Bolek

Nawet kiedy śledztwo IPN potwierdzało wcześniejsze ustalenia IES, a Instytut wystąpił z postanowieniem umorzenia śledztwa, pełnomocnicy wystąpili z zażaleniem i żądali dalszych prac nad sprawą. Przez kolejne pół roku badano podpisy na dokumentach. W końcu jednak na stronach IPN pojawił się komunikat.

Ten zdecydowanie nie jest dobrą wiadomością dla Lecha Wałęsy. Zgodnie z nim Lech Wałęsa i TW Bolek to jedna i ta sama osoba. Instytut oficjalnie bowiem zakończył sprawdzanie dokumentów i wykazał, że nie ma mowy o tym, by podpisy Lecha Wałęsy na dokumentach były podrabiane.

– Prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku umorzył śledztwo w sprawie podrobienia przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa na szkodę Lecha Wałęsy, w okresie od dnia 21 grudnia 1970 roku do dnia 29 czerwca 1974 roku w Gdańsku, dokumentów umieszczonych w teczce personalnej i teczce pracy tajnego współpracownika o pseudonimie “Bolek”. Przyczyną umorzenia śledztwa było stwierdzenie, że wskazanego wyżej czynu nie popełniono – czytamy w komunikacie IPN.

Całość komunikatu można znaleźć pod TYM linkiem.

źródło: niezalezna.pl

Artykuł Oficjalnie: Lech Wałęsa BYŁ TW Bolkiem. Oto dowody! pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl