Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Ogromna strata Niemców. Zyska na tym Polska


Angela Merkel, mimo ogromnego poważania wśród europejskich, liberalno-postępowych elit nie może liczyć na taki szacunek prezydenta USA. Niemcy przez brak dobrych kontaktów z USA mogą mocno ucierpieć. Co ciekawe, zyskać ma na tym Polska.

Niemiecka kanclerz już ponad 1,5 roku od wyborów w USA nie może znaleźć więzi porozumienia z prezydentem Stanów, Donaldem Trumpem. Owocuje to niemałymi konfliktami i tarciami między Berlinem a Waszyngtonem.

Ten brak wspólnej drogi z Niemcami irytuje już Donalda Trumpa. Prezydent USA ma dosyć oporów ze strony Berlina i szuka powodów, by pokazać dobitnie Niemcom swoją dezaprobatę. Jak się okazuje, najprawdopodobniej taka „kara” przyjdzie już niebawem. Będzie bolesna dla Merkel, ale przy tym wszystkim korzystna dla Polaków.

ZOBACZ TAKŻE: Polacy w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Wystarczy jeden kontakt, by umrzeć

Niemcy stracą, Polska zyska

O sprawie donosi amerykańska gazeta opiniotwórcza „The Washington Post”. Jak informuje medium, Donald Trump miał być zaskoczony, kiedy podczas spotkania z wojskowymi w Białym Domu dowiedział się, że w Niemczech stacjonuje 35 tys. żołnierzy US Army.

Trump stwierdził, że to zbyt duża siła jak na kraj, który nie chce jednać się z Amerykanami. Pojawiły się szybko więc głosy o przesunięciu zbyt liczebnych wojsk z Niemiec do USA. Obok tego pomysłu pojawiły się jednak nagle dążenia, by zamiast zabierać wojaków z Niemiec do USA, przesunąć ich do Polski. Mocno podniosłoby to poziom naszej obronności, zwłaszcza w obliczu zagrożenia ze strony Rosji.

Oznaczałoby to przeniesienie części albo całości wojsk USA w Niemczech z terenów naszego zachodniego sąsiada do Polski. Przypomnijmy, że Donald Trump wielokrotnie podkreślał, że „Polska jest wspaniała”, gdyż nasz kraj przeznacza 2% PKB na zbrojenia. Nie robią tego jednak Niemcy, które wolą zwalać ten obowiązek na swoich sąsiadów.

źródło: niezalezna.pl

Artykuł Ogromna strata Niemców. Zyska na tym Polska pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl