Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

Ogromy bunt policji w Polsce! Władza ma związane ręce


To właśnie dziś rozpoczyna się protest policjantów w całej Polsce. Dziesiątki tysięcy mundurowych ma już serdecznie dosyć tego, jak są traktowani. Polska policja swoje pretensje dotąd wyrażała w znacznie spokojniejszy sposób. Jak mówi jednak Rafał Jankowski, szef NSZZ Policjantów, miarka się przebrała.

Wtorek to czarny dzień dla polskiej władzy. Podlegająca pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji policja, wyrwała się jednak z rąk Joachimowi Brudzińskiemu. Minister ma nie lada problem, gdyż policjanci są naprawdę wściekli. Mają już serdecznie dosyć tego, jak są pomiatani.

ZOBACZ TAKŻE: Tak zakłamują historię! Będą uczyć o polskim nazizmie

Dziś rozpoczyna się protest policjantów w całej Polsce

Od dzisiaj policjanci, choć będą na służbie, mają wypisywać jedynie pouczenia za najróżniejsze przewinienia. Oczywiście, policja będzie reagowała na zbrodnie i cięższe przestępstwa, jednak chociażby za jazdę z prędkością przekraczającą ograniczenie nie czeka nas kara finansowa i punkty karne.

Jak mówi Rafał Jankowski, policjanci nie odpuszczą. 99% mundurowych zagłosowało za wszczęciem protestu. Szef policyjnego NSZZ podkreśla, że policjanci są bardzo zmobilizowani do tego, by ich protest nie został zbyty. Jedynie porozumienie ma uspokoić gorące nastroje.

 – Jest tak źle, że ludzie, którzy służą w policji i innych służbach mundurowych nie odpuszczą. Mają tego wszystkiego dosyć i jedynie podpisanie porozumienia może wyciszyć ten protest. Przekaz z terenu jest jasny – w ankiecie referendalnej, którą wypełniło 30 tysięcy policjantów, 99 procent zagłosowało za protestem – mówi Jankowski.

ZOBACZ TAKŻE: Poniżenie roku! Gersdorf już nie podpali Polski

Policja ma już dosyć

Czego jednak żądają policjanci? Jak czytamy w ich postulatach, NSZZ Policjantów żąda od władzy podwyżek o 650 złotych, pełnego wynagrodzenia za nadgodziny i za zwolnienie lekarskie przez pierwsze 30 dni choroby oraz powrotu do systemu emerytalnego, który obowiązywał jeszcze w 2012 roku.

Jak podkreśla Jankowski, jest zaniepokojony tym, jak bojowo nastawieni są policjanci. Ci ze swoich żądań nie zamierzają zrezygnować. Szef NSZZ Policjantów mówi, że musi nawet uspokajać mundurowych. To pokazuje jak bardzo władza ma związane ręce i z jak wściekłymi na nią ludźmi musi sobie teraz poradzić.

– Jestem wręcz zdumiony i zaniepokojony tym, że atmosfera jest aż tak bojowa. To świadczy o tym, że w środowisku naprawdę zawrzało. Doszło do sytuacji, gdzie ja – jako szef NSZZ Policjantów – staram się tonować te nastroje, tak aby do całej sprawy podejść z rozsądkiem i prowadzić dalej negocjacje z resortem. Jeśli jednak nie uda się osiągnąć porozumienia, to nie zejdziemy z drogi, którą obraliśmy – podaje szef NSZZ Policjantów.

źródło: onet.pl

Artykuł Ogromy bunt policji w Polsce! Władza ma związane ręce pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl