Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

ONZ alarmuje! Europejski kraj ZNIKA na naszych oczach


Tak złej sytuacji w tym kraju jeszcze nigdy nie było. Jest tak źle, że w sprawę zaangażowało się nawet ONZ. Departament ds. Ekonomicznych i Społecznych Organizacji Narodów Zjednoczonych alarmuje. Liczba ludności leci na łeb na szyję. Bułgaria ma nie lada problem.

Jeśli tak dalej pójdzie, w ciągu kolejnych kilkudziesięciu lat tereny Bułgarii staną się jałową pustynią, na której nie będzie żywej duszy. Kraj ten wyludnia się bowiem w zastraszającym tempie. Ludzie po prostu znikają.

Od 1989 roku, czyli od upadku żelaznej kurtyny, odnotowuje się jedynie spadek za spadkiem liczby ludności. Po zmianie ustrojowej z Bułgarii wyjechało 2 mln ludzi. Jeszcze w 1986 roku kraj zamieszkiwało ponad 9 mln obywateli. Podobną liczbą władze kraju mogły pochwalić się jeszcze w latach 90., choć już wtedy notowany był sukcesywny, acz powolny spadek.

ZOBACZ TAKŻE: Urzędnicy europejskiego państwa wpadli! Pomagali terrorystom wchodzić do UE

Bułgaria po prostu znika

Ten był jedynie wstępem do większej tragedii. W ciągu kolejnych 20 lat do 2018 roku liczba ta zmniejszyła się z około 9 mln do poniżej 7 mln. 29 czerwca wskaźnik liczby ludności spadł na poziom 6,99 mln obywateli. Co więcej, już tydzień później zabrakło kolejnych 937 obywateli.

Departament ds. Ekonomicznych i Społecznych Organizacji Narodów Zjednoczonych mówi o prawdziwej katastrofie demograficznej na niespotykaną dotąd skalę. Co gorsza, wyjścia z tej patowej sytuacji nie widać. W kropce są również władze bułgarskie i Unii Europejskiej.

Co jednak jest najpoważniejszym czynnikiem wyludniającym? Bułgaria mocno odczuwa dysproporcje między narodzinami a zgonami. Od początku 2018 roku urodziło się 33 870 dzieci. Zmarło jednak 54 322 osób. Także wysoki wskaźnik emigracji nie pomaga odbudować sił ludzkich.

źródło: rmf24.pl

Artykuł ONZ alarmuje! Europejski kraj ZNIKA na naszych oczach pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl