Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

Opozycja jest załamana. Niewygodne fakty o Wałęsie ujawnione


Jarosław Wałęsa postanowił jako jedyne dziecko Lecha Wałęsy pójść w ślady ojca i działać w polityce. Wałęsa junior wstąpił więc do Platformy Obywatelskiej i z powodzeniem kandydował do Parlamentu Europejskiego. Obecnie ostrzy sobie zęby na fotel prezydenta Gdańska, gdzie miałby zastąpić Pawła Adamowicza. Na jaw wychodzą jednak niewygodne dla Wałęsy fakty.

Paweł Adamowicz przez 10 ostatnich lat rządzi w Gdańsku. Choć prezydent tego nadmorskiego miasta ma spore problemy z prawem, przez które opuściła go Platforma Obywatelska, będzie walczył o reelekcję. Przypomnijmy, że na Adamowiczu ciążą zarzuty zatajenia części majątku i zaniżania stanu posiadania.

Nową siłą polityczną, która ma całkowicie zmienić oblicze Gdańska, ma być Jarosław Wałęsa. 41-letni polityk został wystawiony w wyścigu po prezydencki fotel przez Platformę Obywatelską. Fakt, że Gdańsk jest bastionem tej partii, może sugerować, iż Wałęsa już teraz może czuć się jak zwycięzca. Nic bardziej mylnego.

ZOBACZ TAKŻE: Wyciekły zapisy z teczek Wałęsy! Nawet opozycja nie może uwierzyć

Jarosław Wałęsa chce coś ukryć?

Jak się okazuje, polityk lansowany przez PO, ma swoje za uszami. Dziennikarze “Gazety Polskiej” dotarli bowiem do niewygodnych dla Wałęsy dokumentów. Mowa o oświadczeniach majątkowych, które Jarosław Wałęsa złożył w latach 2005-2009. Jako europoseł był zobowiązany do składania takowych. Błędy w nich odnalezione mogą go jednak pogrążyć.

Chodzi o trzy sprawy. Pierwszą z nich jest “znikające” mieszkanie polityka, które w jednych oświadczeniach się pojawia, a w innych już go nie ma, a potem znów jest. Drugą sprawą jest kwota 200 tys. dolarów w funduszach inwestycyjnych, a raczej źródło pochodzenia tych pieniędzy. Skąd Jarosław Wałęsa je miał? Wątpliwości wzbudza też kilkakrotny wzrost liczby deklarowanych nieruchomości, który znaleźć można w jednym oświadczeniu.

Skąd takie rozbieżności – tego nie wiadomo. Z pewnością jednak warto przyjrzeć się tej sprawie, gdyż zaraz może się okazać, że Jarosław Wałęsa ma za uszami to samo, co Paweł Adamowicz. Bez wątpienia jednak opozycja musi być załamana ujawnieniem tych faktów przez dziennikarzy “Gazety Polskiej”.

ZOBACZ TAKŻE: Prokuratura bierze się za b. ministra! Postawiono ciężkie zarzuty

źródło: niezalezna.pl

Artykuł Opozycja jest załamana. Niewygodne fakty o Wałęsie ujawnione pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl