Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

Ostro PRZESADZIŁ! Wałęsa otwarcie grozi Kaczyńskiemu pobiciem


Lech Wałęsa niczego w Warszawie 4 lipca nie osiągnął. Mimo hucznych i kontrowersyjnych zapowiedzi skończyło się jedynie na wygłoszeniu mowy podczas protestu, która zresztą niczego nie wniosła. Wielki szturm na władzę się nie odbył, ale Wałęsa nie składa broni. Zagroził, że pobije lidera PiS. Czy Jarosław Kaczyński ma się czego bać?

Człowiek, od „profesjonalnego obalania komunizmu w Polsce” udzielił wywiadu Super Expressowi. W tym w mocnych słowach wypowiada się na temat obecnej władzy. Kolejnych członków rządu nazywa otwarcie „przestępcami”, gdyż jego zdaniem naruszyli Konstytucję, a kto ją narusza ten przestępcą jest i kropka. Tak przynajmniej twierdzi Lech Wałęsa.

Żeby tego było mało, Wałęsa nie wyciągnął nauczki z tego, co wydarzyło się 4 lipca. A raczej z tego, co się nie wydarzyło. Mimo wielkich zapowiedzi jego plan odbicia władzy w fizyczny sposób spalił na panewce. Nie poprzestał jednak rzucać odważnymi deklaracjami, a nawet groźbami, które są w Polsce karalne.

ZOBACZ TAKŻE: Miał być przewrót, przyjechał do stolicy i… STCHÓRZYŁ! Wałęsa wyśmiany na proteście [WIDEO]

Jarosław Kaczyński będzie pobity przez Lecha Wałęsę?

W wywiadzie udzielonym Super Expressowi nie obyło się bez pustych frazesów, z których Lech Wałęsa słynie. Były prezydent postanowił bowiem mówić o „budzeniu ludzi” do walki z PiS. Podkreślił, że ludzi trzeba przekonywać, ale jak – tego oczywiście nie wymyślił.

– Zostanę parę dni w Warszawie i zobaczę. I kiedy się obudzimy z braku aktywności, to będzie już naprawdę trudno walczyć. Trzeba przekonywać ludzi, żeby naprawdę się obudzili – mówił Wałęsa.

Najbardziej jednak zszokowały słowa o liderze Prawa i Sprawiedliwości. Najsłynniejszy polski elektryk pokusił się bowiem o bardzo mocne słowa. Zagroził, że jego celem jest Jarosław Kaczyński. Wałęsa ma zamiar pojawić się na Nowogrodzkiej, gdyż Jarosław Kaczyński to „największy przestępca”.

Powiedział też, że ma zamiar przekonać „w sposób różny, w tym fizyczny”, że Jarosław Kaczyński jest przestępcą. Nikt nie wątpi, że chodzi w tym wypadku o pobicie Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnijmy, że za takie groźby w Polsce grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Były prezydent może się więc doigrać.

– Jest jeszcze większym przestępcą. Bo wpływa na decyzje i powoduje decyzje. Niedobre. W sposób różny, w tym fizyczny, chcę go przekonać, że jest przestępcą – powiedział Wałęsa.

źródło: wp.pl

Artykuł Ostro PRZESADZIŁ! Wałęsa otwarcie grozi Kaczyńskiemu pobiciem pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl