Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 23, 2018

Padła rekordowa wygrana w nowej megaloterii w Polsce. Grube miliony w Eurojackpot


Jak poinformował Totalizator Sportowy padła najwyższa do tej pory wygrana w europejskiej megaloterii Eurojackpot w naszym kraju. Zwycięzca zgarnie ponad 26 milionów złotych. Jednak w żadnym państwie nikt nie skreślił poprawnie wszystkich wylosowanych liczba dlatego w najbliższym losowaniu po raz siódmy z rzędu będzie można wygrać aż 385 milionów złotych.

W piątek 22 czerwca wylosowano następujące liczby: 9, 18, 30, 47, 48 oraz 4, 6.

Zwycięzca z Polski skreślił poprawnie pięć liczb plus jedną z dwóch (5+1) i dało to wygraną drugiego stopnia w wysokości 26 597 867,60 złotych.

Już 6 lipca do zgarnięcia będzie wygrana pierwszego stopnia, która wynosi 90 milionów euro, czyli około 385 milionów złotych.

Eurojackpot to gra liczbowa organizowana w Europie, w której udział bierze 18 państw europejskich, w tym Polska. Pozostałe kraje to: Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Włochy, Węgry.

Opłata za zakład wynosi 12,50 zł. Grający typuje 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub metodą na chybił trafił. Zakład zawierany jest na jedno najbliższe losowanie. Żeby zagrać, należy odwiedzić jedną z około 17 tysięcy kolektur Lotto na terenie całego kraju.

Wygrane równe i wyższe niż 10 000 000 euro wypłacane są w euro, a na życzenie gracza w złotych. Pozostałe wygrane wypłacane są w złotych. Wygrane odnotowane w Polsce mogą zostać powiększone w przypadku korzystnego kursu wymiany złotego na euro. Szczegółowe informacje o walucie, w jakiej wypłacane są wygrane, znajdziesz w informacji uzupełniającej do regulaminu gry.

Każda wygrana powyżej 2280 zł jest objęta podatkiem od wygranej w wysokości 10%. Dotyczy to również gry Eurojackpot. Od wygranej nie jest pobierany żaden inny podatek.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com