Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Pałac Kultury i Nauki zmieni wkrótce wygląd! W Warszawie rozpoczęto już prace


Warszawski Pałac Kultury i Nauki zmieni wkrótce wygląd! Długo zapowiadane i obiecywane czyszczenie wizytówki Warszawy ruszyło 26 czerwca.

Prezes PKiN Rafał Krzemień poinformował, że 26 czerwca ruszyły już długo zapowiadane i obiecywane czyszczenie budynku. Celem prac jest odzyskanie przez PKiN, dawno już zapomnianego, białego koloru, w jakim niegdyś się prezentował.

Jak czytamy na portalu „Metro Warszawa” w 2018 roku pojawiły się pierwsze zapowiedzi zmian w wyglądzie Pałacu Kultury i Nauki. Prezes PKiN Rafał Krzemień mówił w Radiu Dla Ciebie, że „na pierwszy ogień pójdzie Taras Widokowy. Trzeba też wybrać technikę, która będzie skuteczna i zaakceptowana przez konserwatora zabytków”.

Umowa na renowację budynku została podpisana z krakowską firmą renowacyjną. Prace związane z czyszczeniem Tarasu Widokowego rozpoczęły się 26 czerwca. Docelowo wyczyszczony ma zostać cały budynek.

„Decyzja o rozpoczęciu prac remontowo-konserwatorskich umotywowana była koniecznością poprawy stanu elewacji oraz potrzebą przywrócenia estetycznego wyglądu tarasowi widokowemu” – tłumaczył prezes Pałacu Kultury Rafał Krzemień.

„Prace wykonywane będą etapowo, z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa, dzięki czemu taras dostępny będzie dla turystów przez cały okres trwania remontu” – dodał.

Prace remontowane na terenie Tarasu Widokowego będą trwały do połowy września 2018 roku, koszt tej inwestycji szacowany jest na około 680 tysięcy złotych netto.

Pałac Kultury i Nauki to „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”. Symbol Warszawy został wybudowany w latach 1952-1955. Początkowo budynek miał bardzo jasną fasadę, która z czasem zszarzała.

Przeczytaj też: Komisja Europejska idzie na wojnę z Polską. Wszczęto procedurę naruszeniową w sprawie Sądu Najwyższego

Nczas.com/ METRO WARSZAWA/ se.pl

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com