Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

18 kwietnia 2019

Piętka: Czy Mateusz Morawiecki jest kombatantem?


Krzysztof Król – zięć Leszka Moczulskiego i “kombatant” KPN, o którego istnieniu już zapomniałem – opublikował na Twitterze dokumenty IPN, w oparciu o które zarzuca Mateuszowi Morawieckiemu, że ten nie działał w “opozycji antykomunistycznej” przed 1989 rokiem. Po prostu zarzuca premierowi, że kłamie on w swojej notce biograficznej w Wikipedii, gdzie jest napisane, że “od grudnia 1981 Mateusz Morawiecki brał udział w akcjach opozycyjnych: malowaniu napisów na murach, zrywaniu flag, rozklejaniu plakatów i ulotek, druku i kolportażu podziemnych pism oraz rozwieszaniu opozycyjnych transparentów. W latach 1983–1986 wielokrotnie zatrzymywany i przesłuchiwany (…)”.
Ale jeżeli jest to nieprawda, jeżeli premier Morawiecki tego wszystkiego nie robił oraz nie był zatrzymywany i przesłuchiwany, czyli nie działał w “opozycji antykomunistycznej” – to tylko dobrze o nim świadczy.
Jeden z memów, jaki zamieścił Krzysztof Król na swoim koncie na Twitterze, wyjaśnia dlaczego czepia się on domniemanej przeszłości “kombatanckiej” w życiorysie premiera. Otóż mem ten sugeruje, że Morawiecki-senior namawia Morawieckiego-juniora do dogadania się z Rosją. Przypuszczam, że jest to reakcja na niedawny wywiad Kornela Morawieckiego dla RIA Novosti pt. “Europa potrzebuje Rosji”. Od razu “patriotom” musiało się zapalić czerwone światełko: Morawiecki-senior będzie namawiał syna do dogadania się z Rosją. Dogadanie się z Rosją – czy może być coś gorszego dla “obozu niepodległościowego”? To tak jak biblijny potop. W tej sytuacji trzeba tradycyjnie sięgnąć do życiorysu potencjalnego “zdrajcy”.

Bohdan Piętka

za: FB

Artykuł Piętka: Czy Mateusz Morawiecki jest kombatantem? pochodzi z serwisu KONSERWATYZM.PL – Portal Myśli Konserwatywnej.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od konserwatyzm.pl