Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 19, 2018

PILNE! Boniek: Nawałka odchodzi


Prezes PZPN Zbigniew Boniek poinformował na specjalnej konferencji prasowej, ża Adam Nawałka zakończył pracę na stanowisku trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Od rana dziennikarze informowali nieoficjalnie, że Adam Nawałka zrezygnuje dzisiaj z prowadzenia reprezentacji Polski. O godz. 12, na Stadionie PGE Narodowym ogłosił to prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.

Boniek podziękował Nawałce i powiedział, że teraz PZPN musi się zastanowić nad wyborem nowego selekcjonera.

Formalnie umowa Nawałki z PZPN-em wygasała po MŚ w Rosji.

Adam Nawałka podziękował Bońkowi za miłe słowa oraz piłkarzom i kibicom za dobrą pracę i piękne chwile.

„Jest mi przykro z tego powodu (odpadnięcie z Mundialu), ale optymistycznie patrzę w przyszłość. Godnie żegnam się z reprezentacją, miałem okazję wyciągnąć ja na wyżyny rankingów. Dziękują prezesowi Bońkowi i PZPN. Przyjmuję słowa merytorycznej krytyki i biorę całą odpowiedzialność za wynik na Mundialu. Popełniłem wiele błędów, ale zawsze staraliśmy się działać jak najlepiej. Stało się inaczej” – powiedział Nawałka.

W piątek polscy piłkarze wrócili do kraju po nieudanym występie w mistrzostwach świata w Rosji. Biało-czerwoni po porażkach z Senegalem 1:2, Kolumbią 0:3 i wygranej z Japonią 1:0 zajęli czwarte, ostatnie miejsce w grupie H i odpadli z rywalizacji.

Nawałka, który drużynę narodową od listopada 2013 prowadził w 50 spotkaniach, oddał się do dyspozycji zarządu PZPN.

Bilans Adama Nawałki z reprezentacją Polski jest korzystny: 50 meczów – 26 zwycięstw – 15 remisów i dziewięć porażek. Zdobywał 1,88 pkt na mecz.

Apogeum jego kadry to pokonanie Niemców 2-0 11 października 2014 r., na PGE Narodowym, oraz świetny występ przeciwko nim podczas Euro 2016 (0-0).

Źródło: PAP/Interia

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com