Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 16, 2018

PILNE: Koniec akcji ratunkowej w Tajlandii. Ostatnia osoba ewakuowana z jaskini


Z zalanej jaskini Tham Luang Nang Non w północnej Tajlandii ewakuowano we wtorek 13. osobę. W jaskini uwięzionych było od 23 czerwca 12 nastolatków i ich 25-letni trener piłki nożnej. O trzynastej o wyprowadzonej na powierzchnię osobie poinformowała agencja Kyodo, powołując się na źródła wojskowe.

Czytaj także: Nasz News: Skandal! Dzień przed rocznicą Krwawej Niedzieli szef ukraińskiego IPN apeluje o wprowadzenie do armii okrzyku morderców „Sława Ukrainie”!

Mam nadzieję, że będziemy szybsi lub zrobimy to w takim samym czasie. Wszyscy uwięzieni zostaną dziś przyprowadzeni w tym samym czasie – powiedział przed ostatnim etapem szef misji ratunkowej Osattankorn.

Ewakuacja uwięzionych w jaskini zakończyła się sukcesem. Na powierzchnie wrócili również przebywający do tej pory z chłopcami i ich trenerem członkowie tajlandzkiej marynarki wojennej oraz lekarz.

Stan zdrowia wszystkich ośmiu uratowanych chłopców jest dziś dobry, żaden z nich nie ma gorączki – ogłosił przedstawiciel resortu zdrowia Jesada Chokedamrongsuk. Poinformowano również, że poszkodowani pozostaną na obserwacji w szpitalu, ponieważ u niektórych wykryto oznaki infekcji.

Właśnie ze względu na infekcje rodzice chłopców nie mogli do tej pory się z nimi spotkać. W akcji ratowniczej wzięło łącznie udział 90 nurków w tym 50 osób zza granicy.

Źródło: PAP/polsatnews.pl

Czytaj także: Czy to żart? Niemcy chcą wkroczyć do Polski! Czy Merkel zwariowała do końca?

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com