Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 16, 2018

PILNE: Polityk PO przechodzi do PiS-u! Powód zaskoczy wszystkich


Z OSTATNIEJ CHWILI Dzieje się w polskiej polityce! Znana polityk Platformy Obywatelskiej podjęła właśnie decyzję o opuszczeniu opozycyjnego ugrupowania i wstąpieniu do Prawa i Sprawiedliwości. Z partią rządzącą chce wygrać wybory w Warszawie. Okazuje się, że Rafał Trzaskowski budzi niechęć nawet w szeregach PO. Opowiada o tym Jolanta Kasztelan. 

Takich przetasowań nikt się nie spodziewał. Co prawda politycy od czasu do czasu zmieniają ugrupowania, jednak tak nagłe, bezpośrednie przejście na drugą stronę politycznego sporu to prawdziwa rzadkość. Rafał Trzaskowski to prawdziwy destruktor. 

PO traci kolejnych ludzi

Niczym z Legii do Lecha, niczym z Realu do Barcelony. Jolanta Kasztelan z dnia na dzień zmieniła ugrupowanie. Stołeczna radna zadziwiła wszystkich, a najbardziej chyba polityków Prawa i Sprawiedliwości. Znana w stolicy polityk powiedziała też bardzo szczerze, skąd taka decyzja.

Okazuje się, że nie wszyscy w Platformie Obywatelskiej chcą za wszelką cenę odsunąć od swojej partii odpowiedzialność za złodziejską reprywatyzację. Jolanta Kasztelan wprost mówi o tym, że trzeba wyciągnąć konsekwencje. Ponadto zdradza, że nie chce Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy. Platforma traci grunt pod nogami!

A Rafał Trzaskowski pogrąża się coraz bardziej. Nie dość, że raz po raz wychodzą na jaw jego oszustwa i manipulacje (głównie dzięki dziennikarzowi Dariuszowi Mateckiemu), to jeszcze za jego sprawą kurczą się kadry PO. Co o “złotym chłopcu” Platformy Obywatelskiej mówi Jolanta Kasztelan?  

Koniec. Jolanta Kasztelan przechodzi do PiS, Rafał Trzaskowski pogrąża PO

Nie mogę się zgodzić na Rafała Trzaskowskiego, który nie chce rozliczenia ratusza z afery reprywatyzacyjnej – poinformowała na briefingu prasowym warszawska radna, która zdecydowała się opuścić Platformę Obywatelską i przejść do Prawa i Sprawiedliwości.
Warszawska radna Jolanta Kasztelan opuściła PO, wstępując do PiS.

Przechodzę do klubu Prawa i Sprawiedliwości z Platformy Obywatelskiej z wielu powodów, ale jednym z najważniejszych powodów jest to, że nie mogę się zgodzić na Rafała Trzaskowskiego, który nie chce rozliczenia się ratusza z afery reprywatyzacyjnej – mówiła.

Podkreśliła, że Patryk Jaki jest jedynym kandydatem, który może zagwarantować uczciwe rządy w stolicy. Zaapelowała też do wyborów Platformy Obywatelskiej, żeby swój głos oddali na kandydata Zjednoczonej Prawicy.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za ten odważny gest. To nie jest łatwe powiedzieć dzisiaj wprost „stop” mafii reprywatyzacyjnej, potężnej mafii. Dzisiaj pani radna miała taką odwagę, żeby powiedzieć, że chce uczciwej Warszawy. Jeszcze raz dziękuję i apeluję do wszystkich warszawiaków: stańmy razem do walki o to, aby stolica była uczciwa, nowoczesna, aby stolica wreszcie przestała się tak często kojarzyć w nielegalnym wyłudzaniem kamienic, a zaczęła być kojarzona z tym, z czym od zawsze powinna być kojarzona, czyli gigantycznym potencjałem – powiedział Patryk Jaki.

Artykuł PILNE: Polityk PO przechodzi do PiS-u! Powód zaskoczy wszystkich pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl