Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

PILNE: Unijne wojska ruszają na granice! Juncker dał nagły sygnał


Z OSTATNIEJ CHWILI Zaskakująca decyzję podjął właśnie szef Komisji Europejskiej – Jean-Claude Junkcer. Następuje mobilizacja wojsk unijnych. Takiej decyzji, podjętej tak nagle i praktycznie bez konsultacji z państwami członkowskimi, nie spodziewał się praktycznie nikt. W każdym razie – zdania na temat tego ruchu Junckera są podzielone. 

Choć Unię Europejską wielu uznaje (poniekąd słusznie) za prawdziwy beton, to jednak jej najwyżsi przedstawiciele potrafią od czasu do czasu wyciągać słuszne wnioski. Co prawda publicznie nie przyznają się do błędów, ale zdaje się, że właśnie dostrzegli opłakane skutki swojej polityki z ostatnich lat.

Sygnał dał właśnie przewodniczący KE – Jean-Claude Juncker. Jak się okazuje, ludzie, którzy jeszcze kilkanaście miesięcy temu usiłowali nam wmówić, że granice są niepotrzebne, teraz zaczynają dostrzegać zbawienny wpływ „podziału” świata na nasze życie.

Jean-Claude Juncker zaskakuje 

Jean-Claude Juncker, jako najważniejsza osoba w Komisji Europejskiej, zapowiedział dziś w Wiedniu coś szczególnego. Stwierdził, że we wrześniu kierowana przez niego instytucja zaprezentuje propozycję prawną, mająca na celu zwiększenie ochrony granic zewnętrznych Unii Europejskiej. Tuż po tym potężne siły ruszą na wewnętrzne granice UE. 

Zgodziliśmy się dziś, że we wrześniu Komisja Europejska przedstawi propozycję w sprawie ochrony granic zewnętrznych. Od teraz do 2027 roku chcemy dodatkowych 10 tys. strażników granicznych – powiedział szef KE na konferencji prasowej po spotkaniu kolegium komisarzy z rządem sprawującej prezydencję Austrii. Ponadto ochronę wzmocnić mają regularne armie państw członkowskich – w tym polska. 

Jean-Claude Juncker wykorzystał okazję do lansowania swojego pomysłu dotyczącego kryzysu migracyjnego. Zastrzega on, aby poszczególne państwa UE nie rozdzielały kwestii wzmacniania granic i podziału obciążeń między państwami członkowskimi UE.

Jak zaznaczył, bez zreformowania prawa azylowego (rozporządzenia dublińskiego) problemy będą cały czas powracać. – Solidarność i ochrona granic zewnętrznych idą ze sobą w parze – oświadczył Juncker.

Zdaje się, że brukselscy dygnitarze otrząsnęli się nieco z proislamskiego amoku i doszli do bardziej rozsądnych konkluzji. Nie upychanie migrantów na siłę we wszystkich państwach członkowskich, ale uszczelnienie granic. Jest zatem nadzieja, że w ciągu najbliższych dekad nasz kontynent nie zamieni się w Eurabię. 

Artykuł PILNE: Unijne wojska ruszają na granice! Juncker dał nagły sygnał pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl