Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

PILNE! Wiemy kto negocjował z Izraelem. Ujawniamy to, co rząd chce ukryć


Izraelski dziennikarz Barak Ravid twierdzi, że ze strony polskiej negocjacje z Izralem w sprawie nowelizacji ustawy o IPN prowadzili dwaj europarlamentarzyści – Ryszard Legutko i Tomasz Poręba.

Ravid, który jest korespondentem zagranicznym izraelskiej stacji Channel 10 News, powołuje się na anonimowe źródła rządowe w Jerozolimie.

Izraelski przedstawiciel rządowy ujawnił mi, że w skład polskiego zespołu negocjacyjnego wchodzili Ryszard Legutko i Tomasz Poręba – członkowie Parlamentu Europejskiego reprezentującymi Prawo i Sprawiedliwość. Obydwaj są bliskimi zaufanymi polskiego premiera Morawieckiego” – napisał dziennikarz na Twitterze

Ravid ujawnia też, iż polska i Izrael uzgodniły, że wspólne oświadczenie premierów Morawieckiego i Netanjahu będzie wygłoszone po angielsku.

Pisze także o przeprowadzonej w prasie izraelskiej kampanii polskiego rządu. Konkretnie chodzi o zamieszczone w w prasie ogłoszenie ze wspólną deklaracją rządu Polski i Izraela. Wykupić miał je Narodowy bank Polski. Rząd Izraela miał być zaskoczony tymi ogłoszeniami.

Polski rząd i szef PiS odmawiali ujawnienia nazwisk polskich negocjatorów.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com