Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 23, 2018

PILNE: Wilk zaatakował dwoje dzieci w Bieszczadach! Zwierzę zostało zastrzelone


Samotny wilk zaatakował we wtorek wieczorem dwoje dzieci w wieku ośmiu i dziesięciu lat w miejscowościach Strzebowiska i Przysłup w Bieszczadach – poinformowała rzeczniczka podkarpackiej policji Marta Tabasz-Rygiel.

Samotny wilk zaatakował we wtorek wieczorem dwoje dzieci w wieku ośmiu i dziesięciu lat w miejscowościach Strzebowiska i Przysłup w Bieszczadach – poinformowała PAP rzeczniczka podkarpackiej policji nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel.

Zwierzę zostało zastrzelone przez myśliwego. Poszkodowane dzieci przebywają w szpitalu w Lesku; ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

„8-letnia dziewczynka została zaatakowana w miejscowości Strzebowiska. Natomiast w leżącej kilkaset metrów dalej wsi Przysłup zwierzę pogryzło 10-letniego chłopca” – powiedziała rzeczniczka.

Bezpośrednio po zdarzeniu na miejscu pojawił się policjant-dzielnicowy oraz myśliwy, który posiada zgodę Ministerstwa Środowiska na odstrzał wilków. Zwierzę zostało wytropione i zastrzelone.

„Zastrzelone zwierzę przekazano do miejscowego nadleśnictwa. Stamtąd zostanie przekazane do lekarza weterynarii, który przeprowadzi jego sekcję i sprawdzi, czy było zdrowe” – mówiła Tabasz-Rygiel.

Według szacunków Lasów Państwowych w lasach Podkarpacia bytuje przeszło 680 wilków.(PAP)

autor: Alfred Kyc

Czytaj także: Polska na unijnym grillu. Szymański: niektóre państwa chciały by być bardziej konfrontacyjne

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com