Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Piotr Najsztub pójdzie do więzienia? Grożą mu 3 lata pozbawienia wolności


Do sądu wpłynęło oskarżenie przeciwko Piotrowi Najsztubowi w sprawie potrącenia starszej kobiety samochodem. Znanemu dziennikarzowi grozi teraz do 3 lat więzienia – podał „Super Express”.

W październiku 2017 roku Najsztub w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą potrącił 77-letnią staruszkę. Poszkodowana wylądowała w szpitalu ze złamaną pokrywą czszki i połamanymi żebrami.

Dziennikarz nie posiadał prawa jazdy, stracił je w 2009 roku za przekroczenie dozwolonej ilości punktów karnych. Na domiar złego samochód nie miał aktualnego przeglądu technicznego ani obowiązkowego OC.

Najsztub potrącił 77-latkę na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Piasta w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą.

Rpoinformowała, że „Prokuratura zarzuciła dziennikarzowi nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym poprzez niezachowanie szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejścia dla pieszych i potrącenie na przejściu dla pieszych pokrzywdzonej” powiedziała rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej Ewa Bielik w rozmowie z „Super Expressem”.

Bielik dodał, że dziennikarzowi grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz: Skandal w Sejmie! Winnicki blokował mównicę. Posłom zakazano dyskusji. W ekspresowym tempie zmieniono ustawę o IPN

Źródło: „Super Express”, wolnosc24.pl

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com