Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

PO i PSL sfinansowały paradę LGBT! Poszło na to kilkadziesiąt tysięcy z kieszeni podatników


Te skandaliczne informacje pierwszy ujawnił Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Zarząd Województwa Mazowieckiego, obsadzony przez koalicję PO-PSL, wsparł kwotą 25 tysięcy złotych Paradę Równości – coroczną manifestację lewicowców i aktywistów LGBT, która przeszła 9 czerwca ulicami Warszawy.

Jak wcześniej informowaliśmy uczestnicy parady głosili hasła negujące tożsamość małżeństwa i rodziny. Domagali się wprowadzenia do kodeksu karnego szczególnych regulacji dotyczących „mowy nienawiści”, „tożsamości płciowej” i orientacji seksualnej.

Sprawę o kontrowersyjnym finansowaniu ujawnił Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

„Decyzję o udziale województwa jako partnera podczas Parady Równości oraz imprez towarzyszących podjął Zarząd Województwa Mazowieckiego” – powiedział Paweł Cukrowski, dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim.

Dyrektor tłumaczył, że urząd zakupił za 25 tys. zł pakiet promocyjny od Fundacji Wolontariat Równości. Celem transakcji była popularyzacja regionu m.in. poprzez zamieszczenie logotypu Mazowsza na materiałach promujących paradę, czy reklam na Facebooku i w specjalnym przewodniku.

–”W ramach pakietu zorganizowane było również stoisko wystawiennicze województwa podczas Pikniku Równości”.

Jak policzył Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris to wsparcie Zarządu Województwa Mazowieckiego zapewniło pokrycie ok. 23 proc. planowanych wydatków Parady Równości. Zgodnie bowiem z informacjami udostępnionymi przez organizatorów Parady Równości na stronie internetowej zbiórki pieniężnej, planowane wydatki manifestacji środowisk LGBT szacowano na 111 tys. zł.

-„Zgodnie z prawem działalność organów województwa, w tym zarządu, jest jawna. Obywatele mają prawo do informacji, na co przeznaczane są środki publiczne” – podkreśla Olaf Szczypiński, ekspert Ordo Iuris

PO o PSL jak widać potrafią zadbać o swoich wyborców.

Przeczytaj też: Sędzia Iwulski, zastępujący prof. Gersdorf, był w specjalnej służbie wojskowej PRL, przekształconej w WSI. Cenckiewicz: „Precz z komuną!”

Nczas.com/ niezalezna.pl/ Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com