Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 18, 2018

Policja zidentyfikowała zabójcę z Annapolis. To on zamordował z zimną krwią 5 dziennikarzy „Capital Gazette”


Policja zidentyfikowała zabójcę pięciu osób w redakcji „Capital Gazette” w Annapolis, stolicy stanu Maryland. Według agencji Reuters to Jarrod Ramos z miasta Laurel w Maryland. „To był zaplanowany atak” – poinformował szef miejscowej policji Bill Krampf.

Krampf poinformował także, iż redakcja gazety wcześniej dostawała pogróżki na portalach społecznościowych. Dodał, że na razie nie może stwierdzić, czy autor pogróżek znał pracowników redakcji i chciał ich zaatakować z bronią, czy też planował atak bez znajomości pracowników.

Przeczytaj też: Strzelanina w redakcji gazety! Jest wielu rannych. Policja otworzyła ogień do napastnika w stolicy stanu Maryland

„Obecnie próbujemy ustalić z jakiego konta wysyłane były pogróżki i kto je wysyłał. Na razie nie wiemy, czy jest ta sama osoba, która strzelała do dziennikarzy” – powiedział Krampf, cytowany przez AFP.

W wyniku czwartkowej strzelaniny w redakcji „Capital Gazette” cztery osoby zginęły na miejscu, a piąta zmarła w szpitalu. Do szpitala trafiły także dwie lub trzy osoby, które zostały poważnie ranne.

Motywy działania zabójcy nie są jeszcze znane. Rzecznik tamtejszej policji oświadczył, że strzelanina w Annapolis traktowana jest jako „lokalny incydent” a nie zamach terrorystyczny.

Tymczasem dwie godziny po tragicznych wydarzeniach w Annapolis redakcja niewielkiej gazety „Ogden Standard-Examiner” w Utah odebrała telefon od mężczyzny, który skarżył się na ideologiczny profil pisma.

„W jego słowach nie było jakiejś szczególnej groźby, ale mężczyzna ten twierdził, że liberalne media zasługują na stosowanie wobec nich przemocy” – powiedziała jedna z dziennikarek gazety Kyle Hansen. Dodała, że o tej rozmowie zawiadomiona została policja.

Przeczytaj też: Moda na selfie zbiera swe żniwo. Chciał mieć niesamowite zdjęcia. I ma – rentgenowskie na intensywnej terapii, gdzie walczą o jego życie [VIDEO]

(PAP)

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com