Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Polityczne trzęsienie ziemi. Parlamentarzyści PO z zarzutami


Prokuratura trafiła na trop ogromnej afery. Najważniejsi parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej dopuścili się poważnych przestępstw finansowych. Traktowali państwo polskie jak prywatny folwark.

Gang parlamentarzystów obecnie największej partii opozycyjnej okradał Polaków z wielkich pieniędzy. W grę wchodzą miliony.

Wpadli kolejni politycy PO

Po zarzutach, które usłyszeli Stanisław Gawłowski oraz Michał Królikowski, teraz Prokuratura oskarżyła kolejnych prominentnych polityków Platformy Obywatelskiej.

W kłopoty wpadła Ligia K. Była posłanka PO oskarżona jest o przywłaszczenie sobie około ćwierć miliona złotych, które należały do Fundacji Szkoła Społeczna. Polityk piastowała funkcję prezesa tej instytucji.

– Wczoraj skierowaliśmy do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga akt oskarżenia przeciwko Ligii K. Zarzuty dotyczą nadużycia uprawnień jako prezes zarządu Fundacji Szkoła Społeczna, a także przywłaszczenie pieniędzy, towarów i usług na szkodę fundacji, na kwotę blisko 250 tysięcy złotych, oraz posługiwanie się podrobionymi fakturami. W toku śledztwa oskarżona nie przyznała się do winy – oświadczył Marcin Saduś, który jest rzecznikiem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Ligia K. dogadzała sobie za pieniądze fundacji

Ligia K. oskarżona jest o płacenie pieniędzmi fundacji za robienie prywatnych zakupów w drogeriach, sklepach monopolistycznych oraz zoologicznych, czy księgarniach. Polityk wykorzystała również fundusze instytucji na kupno takich przedmiotów jak: telewizor, wiertarka, szlifierka, porcelanowy serwis, robione na zamówienie meble, żelazko, piaskownica, zamrażarka, czy… pampersy.

Ponadto biegły stwierdził, iż posłanka posługiwała się podrabianymi fakturami.

Innym parlamentarzystą PO, do którego dobrała się Prokuratura jest senator Maciej G.

Maciej G. ma kłopoty

– Prokuratura Krajowa skierowała do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście akt oskarżenia przeciwko senatorowi Maciejowi G., w którym zarzuca senatorowi PO popełnienie czterech przestępstw – zakomunikowała Prokuratura Krajowa.

Polityk miał ujawnić zaprzyjaźnionemu biznesmenowi tajne informacje dotyczące przetargu o wartości 22 milionów złotych.

– W akcie oskarżenia Maciejowi G. zarzucono popełnienie czterech przestępstw. Jedno związane jest z ujawnieniem znajomemu biznesmenowi tajnych informacji o wartym prawie 22 miliony złotych przetargu na sprzęt dla jednostek specjalnych Wojska Polskiego. Pozostałe dotyczą złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych – czytamy w komunikacie wydanym przez Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Źródło: telewizjarepublika.pl, nczas.com

Artykuł Polityczne trzęsienie ziemi. Parlamentarzyści PO z zarzutami pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl