Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 16, 2018

Poroszenko napluł Polakom w twarz! Narodowcy szykują szturm na Ukraińców


Petro Poroszenko dosłownie napluł Polakom w twarz. Prezydent Ukrainy, by przypodobać się probanderowskiej części społeczeństwa, postarał się nas upokorzyć. I poniekąd mu się udało, bo o jego skandalicznej decyzji już rozpisują się media na całym świecie.

Poroszenko jest prezydentem Ukrainy od 4 czerwca 2014 roku. Wygrał wybory prezydenckie z niespotykanie wysokim poparciem. Ponad 50 procent Ukraińców zadeklarowało poparcie dla niego. Dziś również cieszy się gigantycznym zaufaniem, m.in. dzięki prowadzonej antypolskiej narracji. 

Banderyzm na Ukrainie się odradza. Nasi wschodni sąsiedzi są dumni, że w latach 40. wymordowali dziesiątki tysięcy Polaków, dzięki czemu mają “czystą Ukrainę”. Z braku prawdziwych bohaterów narodowych, Ukraińcy za męża stanu uznali Stepana Banderę.

Petro Poroszenko w Polsce

Koordynatorowi zwyrodniałej rzezi na Polakach (w tym kobietach i dzieciach) na Ukrainie stawiane są pomniki. I to nie dzieje się sporadycznie. Miejsca kultu Bandery rosną jak grzyby po deszczu. Mało tego, Petro Poroszenko nie przyznaje, że jego przodkowie w latach 40. zrobili coś niewybaczalnego. 

I z końcem tygodnia udowodnił, że jest prezydentem skrajnych ukraińskich nacjonalistów, a nie poważnego kraju, który aspiruje do członkostwa w UE. Andrzej Duda w niedzielę pojedzie na Ukrainę, by w 75. rocznicę rzezi wołyńskiej oddać cześć pomordowanym rodakom – informowała kancelaria prezydenta. A prezydent Ukrainy ma tego samego dnia odwiedzić Polskę, by zwrócić uwagę świata na “zbrodnię Polaków na Lubelszczyźnie”.

10 marca 1944 roku w Sahryniu, znajdującym się obecnie w województwie lubelskim, doszło do masakry ukraińskich mieszkańców wsi przez oddziały Armii Krajowej i Bataliony Chłopskie. Atak, który miał uprzedzić spodziewaną akcję UPA, nastąpił w nocy, około godz. 4.30. Według różnych szacunków we wsi zginęło od 150 do nawet 600 osób. Zdarzenie upamiętnia krzyż na miejscowym prawosławnym cmentarzu.

Polscy narodowcy są wściekli, że Poroszenko chce odwrócić uwagę od rzezi wołyńskiej i nagłaśniać śmierć kilkuset Ukraińców w Polsce. Faktem jest, że akcja Polaków była odwetem za wymordowanie dziesiątek tysięcy naszych rodaków m.in. an Wołyniu.

W grupie “Grupa przeciwko OUN-UPA” środowiska patriotyczne i antybanderowskie skrzykują się przeciwko ukraińskim nacjonalistom. Może dojść do krwawej konfrontacji pomiędzy polskimi narodowcami, a grupami Ukraińców, którzy w Polsce uprawiają kult Bandery. Jeśli tak dalej pójdzie, może dojść do prawdziwych czystek. Wszystko podsyca nieodpowiedzialny prezydent Ukrainy.

Artykuł Poroszenko napluł Polakom w twarz! Narodowcy szykują szturm na Ukraińców pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl