Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

Przełomowe słowa Bońka! Lewandowski już nie zagra dla Polski?


Cały naród jest zawiedziony i rozgoryczony po fatalnych występach Polaków na Mundialu w Rosji. Nawet dzisiejsze zwycięstwo nad Japonią niezbyt poprawiło nastroje polskich kibiców. Nasza reprezentacja wraca do domu już po trzech meczach, a zatem – jak by nie było – tradycji stało się za dość. Teraz może być jeszcze trudniej, bo coraz więcej źródeł podaje informacje o tym, że Robert Lewandowski odchodzi z reprezentacji. 

Mundialowa klątwa polskiej reprezentacji trwa. O ile świetnie radzimy sobie na wszystkich frontach, na mistrzostwach Europy czy w eliminacjach, to na światowym turnieju nasi gracze grają jakby ktoś związał im nogi. 

Kibice, dziennikarze i w końcu sami piłkarze próbują ustalić, co spowodowało katastrofę. A o takiej trzeba mówić w kontekście meczów z Senegalem i Kolumbią (choć i mecz z Japonią nie cieszył oka). Jednakże o samej postawie Polaków mówi się coraz mniej, bowiem na afisz wkracza sensacyjna wiadomość. Czy Robert Lewandowski odchodzi z reprezentacji?

Lewandowski odchodzi z reprezentacji? 

Czas dokładnych rozliczeń ma co prawda dopiero nadejść. Póki co ani selekcjoner Adam Nawałka, ani kapitan zespołu Robert Lewandowski, którzy po porażce z Kolumbią pojawili się na konferencji prasowej, nie dolewali oliwy do ognia.

Obaj bardzo dyplomatycznie zwrócili uwagę na niedostatki podczas mundialu, choć słowa „Lewego” przez niektórych polskich dziennikarzy oraz niemieckie media i tak zostały zinterpretowane jako atak na kolegów z kadry. Z odsieczą ruszył sam snajper, który wczoraj przekonywał, że jego wypowiedzi zostały źle zinterpretowane i stoi murem za drużyną narodową.

Gdy kilka dni temu informowaliśmy o decyzji, jaką miał podjąć Robert Lewandowski odnośnie swojej gry w reprezentacji, wielu pukało się w czoło. Nasz artykuł z nieoficjalnymi informacjami o zakończeniu kariery reprezentacyjnej przez „Lewego” wielu okrzyknęło fake newsem. Czy słusznie?

Absolutnie nie. Chociażby dlatego, że teraz wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Robert, przynajmniej w najbliższym czasie, w reprezentacji nie zagra. Podobnie jak Łukasz Fabiański i Łukasz Piszczek. Sam Lewandowski został zapytany o przyszłość w kadrze. Na konferencji po meczu z Kolumbią odpowiedział, że „nie ma co wybiegać w przyszłość”.

Boniek o Lewandowskim

Teraz głos zabrał prezes PZPN Zbigniew Boniek. Wydaje się, że problem jest głębszy, o czym świadczą słowa sternika związku, wypowiedziane w rozmowie z byłym reprezentantem Polski Sebastianem Milą w programie „Mundialowa Mila” na antenie TVP.

Kadra zmieniła się przez ostatnie cztery lata. To są fajni chłopacy, ale wcześniej inny był poziom adrenaliny i myślenia o samym sobie. Sukcesy zmieniły reprezentację. Kiedyś wszystkim podobało się, że mogą grać przy Robercie Lewandowskim, bo to była wartość dodana. Dzisiaj – muszę to powiedzieć ze smutkiem – niektórym to przeszkadza. Musimy to sobie jednak sami wyjaśnić w grupie – powiedział Zbigniew Boniek.

Te słowa tylko wzmogą spekulacje, jakim konkretnie piłkarzom, z imienia i nazwiska, przestało być po drodze z „Lewym”. Ponadto jeszcze bardziej zaogni się dyskusja na temat tego, jak długo Lewandowski będzie „odpoczywał” od gry w barwach narodowych. Sam nie ukrywa, że bardzo zabolała go fala krytyki po dwóch słabych meczach. Przypomnijmy, że to Lewandowski wprowadził naszą reprezentację do tych mistrzostw. Został królem strzelców eliminacji z 16 bramkami. Wyprzedził m.in. Cristiano Ronaldo.

Artykuł Przełomowe słowa Bońka! Lewandowski już nie zagra dla Polski? pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl