Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Przerażające odkrycie na dnie Bałtyku! Polskie morze to TYKAJĄCA BOMBA [WIDEO]


Wstrząsające informacje ujawniła Fundacja MARE. Niestety, nie są one przez nikogo wyolbrzymiane, a zagrożenie jest bardzo realne. To dosłownie przerażające odkrycie na dnie Bałtyku w Zatoce Gdańskiej. Władze Rzeczypospolitej Polskiej muszą reagować bardzo szybko, bo nie znamy dnia ani godziny, w której „tykająca bomba” zemści się zza grobu. Morze Bałtyckie potrzebuje naszej pomocy. 

ZOBACZ TEŻ: Wrzawa pod polską granicą. Rozwścieczony tłum wymyka się spod kontroli

Miliony Polaków wybiorą się w tym roku nad Morze Bałtyckie. Wypoczynek nad polskim morzem to jedna z przyjemniejszych rozrywek, jaką możemy zafundować sobie po całym roku pracy. Jednak radość z posiadania dostępu do morza może zostać brutalnie przerwana.

Niestety, jeśli nie zareagujemy szybko, całe Morze Bałtyckie może nie nadawać się do użytkowania przez człowieka, a tym bardziej nie zdołają w nim przetrwać ryby i inne żywe istoty morskie. 

Od 73 lat na dnie Zatoki Gdańskiej leży wrak niemieckiego tankowca Franken, zatopionego podczas II wojny światowej. Oczywiście nie został on odkryty teraz, natomiast dopiero dziś zdano sobie sprawę, jak gigantyczne zagrożenie stwarza.

Morze Bałtyckie – Franken na dnie

Ekolodzy i naukowcy z Fundacji MARE oraz Instytutu Morskiego w Gdańsku po przeprowadzeniu ekspedycji badawczej na wraku twierdzą, że grozi nam katastrofa ekologiczna. To dlatego, że na pokładzie zatopionej jednostki może znajdować się nawet 1,5 miliona litrów paliwa. – Wyciek jest tylko kwestią czasu – twierdzą ekolodzy.

Wrak niemieckiego tankowca Franken leży na wschód od Helu, ok. 70 metrów pod powierzchnią Zatoki Gdańskiej. Został zatopiony przez lotnictwo radzieckie w kwietniu 1945 roku. Razem z 179-metrowym olbrzymem poszło na dno kilka milionów litrów paliwa, z których część zdążyła już przedostać się do Bałtyku.

Fundacja MARE i Instytut Morski w Gdańsku

Fundacja MARE oraz Instytut Morski w Gdańsku postanowili zeksplorować Frankena, by odpowiedzieć na pytanie, czy jest tykającą bombą. Wyniki ekspedycji badawczej przedstawili na konferencji na plaży miejskiej w Gdańsku Brzeźnie.

Apel poparcia dla akcji „RATUJ BAŁTYK” można podpisać TUTAJ

Artykuł Przerażające odkrycie na dnie Bałtyku! Polskie morze to TYKAJĄCA BOMBA [WIDEO] pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl