Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 20, 2018

Reprezentacja Polski wali się na oczach kibiców. Kluczowy piłkarz odchodzi


To bez wątpienia ogromny cios dla polskiej reprezentacji. Kluczowy piłkarz szykuje się na odejście ze składu „orłów Nawałki”. Jak się okazuje, na jego decyzji zaważyły nie tylko fatalne wyniki Polaków na mundialu w Rosji. Kamil Glik mówi otwarcie, że o odejściu myślał już na długo przed mundialem.

Jak mówi kluczowy zawodnik obrony polskiej reprezentacji, na razie nie chce wydawać żadnych oficjalnych oświadczeń ani postanowień. Podkreśla, że obecnie skupia się jedynie na tym, by odpocząć. Zaznaczył bowiem, że choć skończył sezon 19 maja, nie miał ani dnia spokoju.

– Teraz przede wszystkim chcę trochę odpocząć, bo po sezonie ligowym nie miałem ani jednego dnia wolnego. Sezon zakończyłem 19 maja, a na drugi dzień pojawiłem się w Juracie na pierwszym zgrupowaniu. Inni zawodnicy, którzy wcześniej zakończyli sezony, mieli nawet tydzień wolnego – mówi Glik.

Piłkarz AS Monaco po powrocie do kraju w zeszły piątek od razu udał się w podróż do rodzinnego Jastrzębia-Zdroju. Tam ma zamiar zregenerować się po mundialu.

ZOBACZ TAKŻE: Czołowy piłkarz reprezentacji zabił człowieka po powrocie z Mundialu

Kamil Glik ma już dosyć

Sprawa jego odejścia z reprezentacji Polski ciągnie się od grudnia ubiegłego roku. To wówczas po raz pierwszy miał powiedzieć, że po mundialu w Rosji będzie chciał opuścić szeregi Polskiej reprezentacji. Tak wynikało przynajmniej ze spekulacji.

Sam jednak przyznaje obecnie, choć zdawkowo, że poważnie rozważa odejście z kadry. Co prawda, przekonuje, że „nie podjął decyzji i nie ma co się spieszyć”, ale jego kontuzja, której doznał w Arłamowie i fatalna porażka Polaków, nie rzutuje dobrze na jego przyszłość w reprezentacji.

Jeszcze nie podjąłem żadnej decyzji. Na nią trzeba jeszcze poczekać, bo muszę porozmawiać o pewnych sprawach. Nie ma co się śpieszyć – mówi Glik.

Bardziej niż pewni jego odejścia są komentujący całą sprawę internauci, którzy nie wątpią w ogromne rozczarowanie Glika grą reprezentacji. Jak przekonują, szerzące się od zimy plotki o jego odejściu nie wzięły się znikąd. Choć dążenia Glika są zrozumiałe, przykro patrzeć jak wali się kadra, która dwa lata temu doszła do ćwierćfinału mistrzostw Europy.

źródło: rmf24.pl

Artykuł Reprezentacja Polski wali się na oczach kibiców. Kluczowy piłkarz odchodzi pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl