Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

Rosja przegrała, ale to nie koniec! FIFA ukarze Chorwację


Mundial 2018 dla Rosji jest nadzwyczaj udanym turniejem. Nikt nie spodziewał się, że gospodarz mistrzostw świata zajdzie tak daleko, eliminując po drodze faworytów. Emocje związane z meczem z Chorwacją jednak jeszcze się nie skończyły, a wręcz przeciwnie. Robi się coraz bardziej gorąco.

Piłkarze Rosji oraz Chorwacji stworzyli wczoraj wspaniałe widowisko. Pełen emocji mecz rozstrzygnął się dopiero po rzutach karnych, w których chłodniejszą głowę zachowali piłkarze z szachownicami na koszulkach, a Dmitrij Miedwiediew musiał złożyć gratulacje pięknej chorwackiej pani prezydent.

Gorąco na loży VIP

Przebieg meczu zmieniał się jak w kalejdoskopie, w związku z czym, co skrzętnie wychwytywały kamery premier Rosji oraz urocza prezydent Chorwacji mieli pretekst do uścisków podczas składania gratulacji, które para wymieniała po każdym strzelonym golu. A padło ich aż cztery.

Zawodnicy obu drużyn szczególnie zaimponowali wspaniałym przygotowaniem fizycznym do turnieju dając radę grać na pełnych obrotach przez 120 minut. Również po raz pierwszy podczas rosyjskiego turnieju padły w dogrywce gole.

Chorwacja po horrorze pokonała Rosję w rzutach karnych, w związku z czym znany już pełny skład półfinałów mundialu. W walce o finał Belgia zmierzy się z Francją, a Chorwacja z Anglią.

Mundial 2018 wzbudza ogromne emocje

Emocje związane z meczem Rosja vs Chorwacja jednak jeszcze się nie skończyły. Jeden z bohaterów spotkania, Chorwat Domagoj Vida niesiony meczową adrenaliną zaprezentował się na nagraniu wideo za pośrednictwem którego postanowił rozjuszyć Rosjan. Chorwacki zawodnik krzyczy bowiem na nim “Sława Ukrainie”.

W związku z powyższym Dmitrij Swiszczow, który jest deputowanym do Dumy wystosował do FIFA żądanie, w myśl którego organizacja powinna ukarać piłkarza.

– Tego typu akty powinny być karane. Hasła polityczne, nacjonalistyczne i rasistowskie nie mogą mieć miejsca podczas mistrzostw świata – argumentował na łamach RIA Nowosti.

Teraz zawodnik reprezentacji Chorwacji tłumaczy się następującymi słowami: “Uwielbiam Rosjan, to był tylko żart”. Z FIFĄ jednak nie ma żartów. Jest wielce prawdopodobne, że zawodnik zostanie surowo ukarany. Organizacja jest bowiem bardzo wyczulona na tego typu kontrowersyjne zachowania.

Artykuł Rosja przegrała, ale to nie koniec! FIFA ukarze Chorwację pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl