Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

Rosyjski, 5-gwiazdkowy hotel stanie na syryjskim wybrzeżu. Galeria handlowa, baseny, wille, hotel i klub jachtowy


Rosyjscy żołnierze, rosyjska marynarka i siły powietrzne. Teraz w Syrii znajdzie się również 5-gwiazdkowy hotel. Za inwestycję, którą w części wzięły na siebie władze państwa, odpowiadają oligarchowie z otoczenia Putina.

Galeria handlowa, baseny, wille, sale konferencyjne, place zabaw, hotel i klub jachtowy. Wszystko to wkrótce ma pojawić się w okolicy rybackiej wioski Al-Manara w Syrii.

Budowa ośrodka to wspólna inwestycja syryjskich władz oraz firmy STG Logistic, która należy do Igora Kozaka i Zachida Szachsuwarowa. Obaj biznesmeni są bliskimi znajomymi Gennadija Timczenki. Oligarchy i bliskiego przyjaciela Władimira Putina.

Firmy związane z Timczenką już wielokrotnie prowadziły w Syrii różne przedsięwzięcia. Zbudowano m.in. zakład przerobu gazu. Rosjanie zajmują się również odbudową kopalni fosforytów niedaleko antycznej Palmyry. Są to największe złoża w kraju.

Rosyjskie firmy jeszcze przed wybuchem wojny domowej próbowały wejść na syryjski rynek turystyczny. Plany trzeba było jednak przełożyć. Jednakże wraz z coraz bardziej znaczącą obecnością Moskwy i jej sił zbrojnych na Bliskim Wschodzie rosyjscy inwestorzy wracają do dawnych pomysłów.

Źródło: rp.pl

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com