Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Wrzesień 21, 2018

Rząd brytyjski powołał Wysłannika ds. Wolności Religii. Został nim… muzułmanin


Rząd brytyjski powołał po raz pierwszy Specjalnego Wysłannika ds. Wolności Religii lub Przekonań. Funkcję tę będzie sprawował Sekretarz stanu ds. Wspólnoty Narodów i ONZ, muzułmański polityk zasiadający w Izbie Lordów, Tariq Ahmad.

Zadaniem nowo mianowanego dyplomaty będzie „promowanie zdecydowanego stanowiska Wielkiej Brytanii w sprawie tolerancji religijnej za granicą i pomoc w zwalczaniu dyskryminacji religijnej w krajach, w których grupy wyznaniowe stanowiące mniejszości spotykają się z prześladowaniami”.

„Ludzie wszystkich wiar lub niewierzący powinni cieszyć się wolnością praktykowania tak, jak chcą. Ten szacunek to klucz do globalnej stabilności i leży całkowicie w naszym interesie. (…) W zbyt wielu częściach świata mniejszości religijne są prześladowane, dyskryminowane i traktowane jako obywatele drugiej kategorii. Jako człowiek wierzący, odczuwam to bardzo głęboko” – powiedział Tariq Ahmad.

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May już zapowiedziała, że nie może się doczekać, by zacząć wspierać Ahmada w jego nowej roli.

źródło: swiato-podglad.pl

Artykuł Rząd brytyjski powołał Wysłannika ds. Wolności Religii. Został nim… muzułmanin pochodzi z serwisu NDIE.PL.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od ndie.pl