Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

Schetyna we łzach. Ogrom korupcji w PO wyszedł na jaw!


O tym, że Platforma Obywatelska to partia słynąca z afer i szemranych działań, wiadomo nie od dziś. Dotąd najgłośniejszymi z przekrętów, w których PO umoczyła palce, była sprawa Amber Gold i afera taśmowa. Jak się jednak okazuje, mimo ogromnego blamażu, podopieczni Grzegorza Schetyny nie mają dosyć kłamstw i przestępstw.

Jak się okazuje, na jaw wychodzą właśnie ogromne afery związane z politykami PO. Chodzi oczywiście o pieniądze, w których przywłaszczaniu sobie politycy Platformy są wręcz mistrzami. Sprawami już zajmuje się prokuratura i wiele wskazuje na to, że te mocno wstrząsną i tak już wątłym wizerunkiem PO.

Pierwsza z nich dotyczy byłej posłanki formacji. Ligia K. została oskarżona przez prokuraturę o przywłaszczenie sobie ćwierć miliona złotych oraz działanie na szkodę fundacji, której prezesowała w latach 2001-2007. Okazuje się, że szefowa Fundacji Szkoła Społeczna miała płacić pieniędzmi organizacji za swoje zakupy. Prokuratura oskarża ją także o wystawianie podrabianych faktur.

– Wczoraj skierowaliśmy do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga akt oskarżenia przeciwko Ligii K. Zarzuty dotyczą nadużycia uprawnień jako prezes zarządu Fundacji Szkoła Społeczna, a także przywłaszczenie pieniędzy, towarów i usług na szkodę fundacji, na kwotę blisko 250 tysięcy złotych, oraz posługiwanie się podrobionymi fakturami – poinformował Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

ZOBACZ TAKŻE: Tragedia! W naszym morzu utonęło właśnie ponad 100 osób

Platforma Obywatelska zmierza na dno

Znacznie bardziej poważną sprawą jest ta, która dotyczy obecnego senatora PO. Jak się okazuje, prokuratura poluje na Macieja G., którego Platforma Obywatelska wystawia w Senacie. W piątek Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej złożył przeciwko G. akt oskarżenia.

Prokuratura oskarża senatora z PO o aż cztery przestępstwa. Jednym z nich jest, a jakże, skok na kasę. G. miał przyjąć 91 tys. złotych łapówki w ramach swojej pracy w Senacie i senackiej Komisji Obrony Narodowej. Co więcej, w 2013 roku G. miał nakłonić gen. Marka D. do przekazywania mu tajnych informacji na temat przetargu na laserowy symulator.

Uzyskane informacje natychmiast przekazał znajomemu Henrykowi K., który starał się o wygranie przetargu. Gra była warta świeczki, gdyż MON chciało wydać aż 22 mln złotych. Do przetargu nie doszło, gdyż CBA wykryło machloje przy całej sprawie. Co więcej, prokuratura oskarża także Macieja G. o podanie nieprawdy w oświadczeniach majątkowych z lat 2011-2012. Teraz Marszałek Senatu ma otrzymać wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie G. do odpowiedzialności karnej. Bez jego zgody mandat Macieja G. będzie go chronił jeszcze przynajmniej do października 2019 roku.

Bez wątpienia liczba afer ujawnianych w partii Schetyny poraża. Platforma Obywatelska nie od dziś jednak nieprawością stoi. Formacja, z której wywodzi się Donald Tusk, problemy z aferami ma od lat, dlatego też w 2015 roku Polacy podczas wyborów wystawili jej czerwoną kartkę i słusznie zrobili.

źródło: telewizjarepublika.pl

Artykuł Schetyna we łzach. Ogrom korupcji w PO wyszedł na jaw! pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl