Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 17, 2018

Sensacja! Rosja wygrała, ale bramkarz złamał przepisy


Wielka kompromitacja sędziów. Mundial 2018 obfituje w zaskakujące rozstrzygnięcia. Eliminacja Hiszpanii przez gospodarza turnieju Rosję jest ogromnym zaskoczeniem dla świata futbolu. Okazuje się jednak, że rosyjski bramkarz Igor Akinfiejew złamał przepisy przy obronie rzutów karnych.

Po odpadnięciu reprezentacji Niemiec w fazie grupowej, przegrana w 1/8 finału Hiszpanii staje się kolejną wielką niespodzianką rosyjskich mistrzostw.

Hiszpania we łzach

Zdaniem bukmacherów oraz ekspertów Hiszpanie byli zdecydowanym faworytem w walce o ćwierćfinał mistrzostw świata. Faworyzowana drużyną zagrała jednak fatalny mecz. Taktyka, którą obrali hiszpańscy zawodnicy okazała się totalnie nieskuteczna.

Hiszpania co prawda dominowała, jednakże nic z tego nie wynikało. Reprezentanci tego kraju wymieniali mnóstwo podań między sobą, jednak piłkę rozgrywali głównie wszerz boiska zamiast do przodu, co nie przynosiło bramkowych rezultatów.

Rosja z kolei konsekwentnie się broniła. Rosyjscy piłkarze braki w wyszkoleniu technicznym nadrabiali walecznością, a w końcówce spotkania słaniali się na nogach – tyle serca włożyli w ten mecz. Hiszpania za to była bezbarwna i jakby pozbawiona woli walki.

Igor Akinfiejew bohaterem

Cały mecz można ocenić jako nudny, jednak końcówka to był istny horror. Rzuty karne w fazie pucharowej zawsze są tą wisienką na torcie, która wywołuje najwięcej emocji. Nawet po nieciekawych 90 minutach gry i półgodzinnej dogrywce, gdy przychodzi moment na serię jedenastek adrenalina sięga zenitu.

Rosjanie strzelali jak natchnieni, a Hiszpania myliła się. Po czasie okazało się jednak, że sędziom umknęło, iż Igor Akinfiejew złamał przepisy przy obronie decydującej jedenastki. Rosyjski bramkarz wyszedł bowiem zbyt daleko za linię bramkową, co jest niezgodne z zasadami. Dzięki temu, że sędziowie przeoczyli ten fakt hiszpański zawodnik miał utrudnione zadanie i w rezultacie jego strzał został obroniony, a wynik rzutów karnych zatrzymał się na stanie 4:3 na korzyść Rosji.

Wielkie kontrowersje

Artykuł Sensacja! Rosja wygrała, ale bramkarz złamał przepisy pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl