Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 19, 2018

Świadczenie „500 plus” przyczyną dramatu samotnej matki. Przez zasiłek ma mniej pieniędzy


Pieniądze z kontrowersyjnego programu 500+ przyznawane są rodzicom w całej Polsce. Jak się jednak okazuje, dodatek ten może być również źródłem poważnych problemów.

Przykładem tego jest przypadek samotnej matki, która znalazła się w wyjątkowo trudnej sytuacji życiowej nie tylko w związku z otrzymywanym dodatkiem na dzieci, ale także z powodu orzeczenia sądu, które było dla niej szczególnie niekorzystne i krzywdzące.

Kobieta wychowuje trójkę dzieci, z którymi mieszka na stancji. Na swoje pociechy otrzymuje dodatek z programu 500+ oraz pieniądze od byłego męża. Sąd w Puławach jest zdania jednak, iż z racji wsparcia finansowego od państwa, dzieciom należą jej się mniejsze alimenty od ojca.

Wskutek tej krzywdzącej decyzji, matka będąc jedyną osobą utrzymującą gospodarstwo domowe, otrzymuje teraz od 300 zł alimentów na dziecko. Były mąż kobiety prowadzi działalność gospodarczą oraz posiada pokaźny majątek.

Alimenty starczą jedynie na pieluchy. Nie pozostaje nic na podstawowe wydatki jak opłaty oraz żywność. Wydając decyzję, sąd miał w ogóle nie uwzględnić trudnej sytuacji finansowej kobiety a jedynie sam fakt pobierania zapomogi 500+.

Zobacz także: 500 plus przestało działać? W 2018 r. liczba urodzin jest jak na razie niższa niż w 2017!

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com