Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 16, 2018

Szok tuż przed meczem z Japonią! Polacy tego nie zniosą


Już tylko chwile dzielą nas od godziny, na którą zaplanowano mecz Polska – Japonia. Mecz, który dla biało-czerwonych oznacza niestety pożegnanie z turniejem. Japończycy, wciąż z dużymi szansami na awans do 1/8 finału. Polacy, z zerowym dorobkiem punktowym i zaledwie jedną bramką na koncie.

To nie tak miało być – twierdzą zgodnie polscy kibice. Wielu oczekuje, że – abstrahując od zerowych szans na awans – nasi dadzą z siebie wszystko i zafundują nam jedyne zwycięstwo na otarcie łez. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Anna Lewandowska przerwała milczenie. Na ten wpis czekało pół Polski

Polska – Japonia

Nie będzie jednak łatwo, bo my gramy „o pietruszkę”, a Japonia o awans do strefy pucharowej. W tym samym czasie Kolumbia zmierzy się z Senegalem i to właśnie w ostatniej kolejce zmagań w grupie H rozstrzygnie się, kto zagra dalej, a kto pożegna się z turniejem.

Jednakże, mimo, że gramy bez presji, kibice mają się o co niepokoić. Chodzi o kolejne decyzje Adama Nawałki, który przeciwko szybkim, kreatywnym i świetnie wyszkolonym technicznie Azjatom… znów wystawia eksperymentalny skład. 

Okazuje się bowiem, że selekcjoner reprezentacji Polski znów zmienia taktykę, ustawienie i wystawi wielu piłkarzy, którzy w ogóle nie grali na tym Mundialu (m.in. Kurzawa czy Jędrzejczyk). Wszystko wskazuje zatem na to, że znów zabraknie zgrania, pewności, a biało-czerwoni będą lekko zagubieni. Nigdy bowiem nie grali w takim ustawieniu, w jakim wybiegną na murawę dziś. Kolejnego blamażu i kompromitacji Polacy chyba nie zniosą.

Trudno ponownie zaufać trenerowi Nawałce. Wszyscy zadajemy sobie pytanie: jaki był pomysł na mundial, jeśli w trzecim meczu trener decyduje się na trzecią taktykę i na trzecie zestawienie piłkarzy – relacjonuje z Wołgogradu redaktor naczelny WP SportoweFakty, Michał Kołodziejczyk.

Zagrać ma między innymi Rafał Kurzawa, zawodnik Górnika Zabrze. Choć nie jest na razie zawodnikiem na międzynarodowym poziomie, to – jak zauważa sztab szkoleniowy – wyróżnia się niezwykle dokładnym podaniem na kilkadziesiąt metrów. Jest jednak jeden problem – Kurzawie takie zagrania wychodzą głównie ze stojącej piłki. Natomiast wrzucając piłkę w pełnym biegu, rzadko podaje precyzyjnie.

Skład Polski: Łukasz Fabiański – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Artur Jędrzejczyk – Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski – Rafał Kurzawa, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki – Robert Lewandowski.

Mecz Polska – Japonia już o 16.00.

Artykuł Szok tuż przed meczem z Japonią! Polacy tego nie zniosą pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl