Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 21, 2018

Szwedzi nie mogą uwierzyć. Nowe prawo wywoła falę gwałtów


Szwecja nie od dziś uznawana jest za państwo absurdów. Kraj, który tak bardzo dba o swoich obywateli, że sprowadza do siebie dziesiątki tysięcy migrantów, którzy żyją za ich pieniądze, znów zaskakuje. Niestety, bo znów negatywnie. Nowe prawo sprawi, że przez kraj przeleje się fala gwałtów.

Szwedzkie władze niejednokrotnie już udowodniły, że bardzo lubią ingerować w nawet najbardziej intymne sfery życia swoich obywateli. Regulowanie każdego elementu rzeczywistości jest bez wątpienia czymś niesamowicie upierdliwym i typowym dla lewicowych rządów, które na siłę forsują swoje pomysły.

Najnowsze prawo wywołało jednak już spore sprzeciwy. Wszystko przez to, że jest bardzo niedokładne i szybko będzie można je wykorzystać przeciwko samym Szwedom. Nikt nie wątpi, że przez jego wprowadzenie przez kraj przetoczy się fala gwałtów, a wszystko dlatego, że prawo dotyczy seksu.

ZOBACZ TAKŻE: Zaskoczenie! Po Kaczyńskim prezesem PiS będzie znana Polka

Szwecja w oparach absurdu

Nowe prawo zakłada, że gwałtem jest każdy stosunek seksualny, który miał miejsce bez wyartykułowanej uprzednio zgody jednej ze stron. Dotąd gwałt według prawa Szwecji był to stosunek dokonany podstępem, przemocą lub groźbą. Teraz sprawa znacznie się komplikuje, gdyż wygląda na to, że zgodę trzeba będzie mieć chociażby na papierze.

Wystarczy więc, że przed sądem kobieta lub mężczyzna udowodni, że nie wyrażono z ich strony zgody na seks, a druga strona będzie z automatu uznana za sprawcę gwałtu. Doprowadzi to bez wątpienia do kuriozalnych sytuacji, jak chociażby „gwałt z zaniedbania”. Potrzeba jedynie zapomnieć, by dać znać, że chce się uprawiać seks, a już można trafić za kraty.

Żeby tego było mało, nowe prawo znosi też konieczność udowodnienia zamiaru popełnienia przestępstwa seksualnego. Oznacza to, że nawet jeśli oskarżony będzie tłumaczył się, że nie miał zamiaru zgwałcić ofiary, sądu nie będzie to obchodziło. W taki sposób mogą na przykład skończyć mężowie, których żony uznają, że oskarżenie o gwałt partnera to dobra droga do rozwodu.

Niewątpliwie przez Szwecję przetoczy się teraz fala gwałtów w nowym z definicji prawnej tego słowa znaczeniu. Nawet zaniedbanie wystarczy, by dokonać gwałtu, a powiedzmy sobie szczerze – w momencie uniesień erotycznych mało kto myśli o spisywaniu papierków, czy nagrywaniu materiałów, na których mówi, że chce uprawiać seks.

źródło: dorzeczy.pl

Artykuł Szwedzi nie mogą uwierzyć. Nowe prawo wywoła falę gwałtów pochodzi z serwisu Zobacz WIĘCEJ > – NewsWeb.pl.

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od newsweb.pl