Go to ...

Newsy Polska i Świat

Wolne polskie media bez cenzury

Lipiec 23, 2018

Szykują się na śmierć królowej. „Próba żałoby” po Elżbiecie II dla rządu Wielkiej Brytanii


Większość ludzi w Wielkiej Brytanii nie wyobraża sobie nawet w najmniejszym stopniu, jak będzie wyglądał dzień śmierci królowej Elżbiety II. O dziwo taką sytuację musieli wyobrazić sobie ministrowie zasiadający w brytyjskim rządzie. Wzięli udział w tajnym spotkaniu, na którym zostało im oznajmione, jak ma wyglądać każdy dzień żałoby po śmierci królowej.

Media całego świata informują o tym, co miało miejsce w Wielkiej Brytanii. Chodzi o zaproszenia dla wysokich rangą polityków na spotkanie instruktażowe jak postępować w przypadku śmierci królowej. Jak podaje „Daily Mail”, Brytyjczyków czeka wtedy 10 dni żałoby.

Ministrowie muszą poznać szczegółowy plan, który zawiera m.in. przemówienie Premiera do narodu. Wg „The Sunday Times” to pierwszy raz, kiedy wszyscy ministrowie zebrali się na takich ćwiczeniach.

Powodem wszczęcia owych działań była ostatnia niedyspozycja królowej. Chodzi konkretnie o sytuację z końca poprzedniego miesiąca, kiedy to Elżbieta II nie pojawiła się na nabożeństwie w katedrze św. Pawła.

Pałac Buckingham poinformował o decyzji Elżbiety II. Według oficjalnego oświadczenia, monarchini nie czuła się najlepiej i dlatego postanowiła nie uczestniczyć w porannym nabożeństwie upamiętniającym 200 rocznicę ustanowienia orderu św. Michała i św. Jerzego. Dolegliwości te nie zagrażają życiu królowej.

źródło: dailymail.co.uk

czytaj cały artykuł...

Więcej artykułów od nczas.com