← menu

Newsy 24 z Polski i ze świata

Niezależne wiadomości bez cenzury

Strona główna » Tajemity TV

19 października 2021

Tajemity TV

Gigant z Glastonbury

Co wiedział o tajemniczym grobie król Anglii Henryk II? Dlaczego zdecydował się na odkopanie szczątków nieznanego Giganta? Czy w Galstonbury odkryto grób legendarnego Króla Artura? Czy sławny Artur był Gigantem? Co na to mówią historycy? Skąd w grobie pojawiła się ołowiany krzyż z informacją o Gigancie?

Co się skrywa w maltańskim Hypogeum?

Odnalezione szkielety na Malcie i Gozo zniknęły. W sumie 33 tysiące na Malcie i 22 tysiące na Gozo. Pierwotna dokumentacja z penetracji podziemi przez jezuickiego archeologa Manuela Magri rozpłynęła się jak kamfora, on sam zmarł w tajemniczych okolicznościach 5 lat po dokładnym zbadaniu podziemi. Archeolodzy są pewni, że na Malcie i Gozo składano ofiary z ludzi w podobny sposób jak robili to Aztekowie. Pierwotne podziemia zostały przebudowane tylko na początku. Jaką tajemnicę skrywają? Czy możli…

Coś zamieszkało w lasach Transylwanii

Dziwna góra w jeszcze bardziej dziwnym lesie nosi znamiona bardzo intensywnych anomalii magnetycznych. Od lat znikają tam ludzie i zwierzęta. Anomalia magnetyczne są tak wielkie, że zaobserwowane zjawiska przybierają różne formy a kształt przyrody jest tutaj iście nie z tego świata. Co powoduje tak wielkie anomalie? Czy faktycznie działają w tym lesie spontaniczne portale czasoprzestrzenne? Co się dzieje z ludźmi, który tam znikają?

Magia Grzybów

Grzyby stały się na przestrzeni historii kolejnym symbolem Kundalini. W ezoteryce symbolizują efekt fontanny. W skrajnie starych tekstach i rysunkach ściennych grzyby są przedstawiane jako łącznik z różnymi światami. Do dzisiaj wielu badaczy zastanawia się czy "Soma" odnosi się do grzyba z gatunku Amanita? Pewne zapisy w pismach religijnych mówią o tym, że Noe był uzależniony od somy. Jak działa Soma? Skąd bierze się magiczna moc grzybów?

Katakumby Królestwa Zmarłych na Malcie

W 2016 roku zniknął w tych katakumbach niemiecki Turysta. Co się z nim stało i co go uśmierciło? Trwają domysły, jednak wszyscy wiedzą, że katakumby maltańskie sięgają daleko wstecz przed Cesarstwem Rzymskim. Czy możliwe, aby w tych katakumbach nadal funkcjonowali wyznawcy tajemnego obrzędu sprzed 4 tysięcy lat? Dlaczego Mata ukrywa wszelkie informacje na temat zniknięć ludzi w katakumbach Królestwa Zamarłych?

Krąg Dziewięciu Dziewic

Według miejscowego folkloru kamienie stanowiły niegdyś grupę 17 braci, którzy tańczyli w szabat. Za karę anioł niebieski, zjechał z nieba na ognistym rydwanie i zamienił grzesznych braci w kamienie. Z kręgu zniknęło kilka kamieni. Czy zrobiono to celowo aby krąg przestał źle wpływać na środowisko? Wiadomo, że kiedy ekipa filmowa, która kręciła tutaj w latach 1984-5 horror dodała dodatkowy kamień do kręgu. Od tej pory mieli same niewyjaśnione kłopoty. Paliły się lampy na planie filmowym, nie chc…

Pozaziemska kolonizacja Ziemi

Tajne spotkania Alberta Coe z UFO sięgają 1920 roku i rozwijały się przez wiele dziesięcioleci. Dopiero w 1969 roku opublikował książkę "The Shocking Truth", która opisuje jego spotkania i rozmowy z UFO trwające dekady. Książka zawiera informacje, które mogą zburzyć dotychczasowy, ludzki system wartości i być może dlatego tak trudno ją dzisiaj znaleźć? Co w niej opisał Albert Coe?

Posągi z Marsa

Kiedy odkryto tajemnicze posągi i struktury na Marsie wielu badaczy starożytnych cywilizacji wysunęło przekonanie, że planeta Mars i starożytne miasto Heraklion z Ziemi, mają ze sobą coś wspólnego. Co? Aby to zrozumieć trzeba zejść głęboko pod wodę...

Niebywałe odkrycie w Chinach

To co odnaleziono wraz z wieloma innymi cennymi reliktami, w czterech grobowcach zachodniej dynastii Han (206 pne – 24 ne) znajdujących się w mieście Tianhui przerosło wszelkie oczekiwania archeologów. Uważa się, że jest to klucz do rozszyfrowania wielu starożytnych tajemnic związanych ze starą sztuką uzdrawiania natury.

Piramida Słońca zaczęła nadawać!?

Co spowodowało emisję energii ze szczytu Piramidy Słońca? Czy sygnał, który został namierzony na częstotliwości 28KHz został rozszyfrowany? Co może zawierać? Jakie informacje i do kogo skierowane?